Yurtdışı Fuarları , Seyahat Danışmanınız....

Ana Sayfa  /  Favorilerime Ekle  /  Ana Sayfam Yap

 
  •                    Firmamız " RFL" nin
                            Türkiye Yetkili Seyahat Acentesidir....

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim  Biz Sizi Arayalım

Fuar Sektöründen Haberler
■ AUTOMECHANIKA SHANGHAI 2018
Otomotiv sanayisinin önde gelen fuarlarından "AUTOMECHANIKA SHANGHAI 2018" fuar satışı başlamıştır...

■ CeBIT Hannover Bilişim Fuarı 2019
Bilgisayar,bilişim ve iletişim alanında önde gelen adını duyurmuş fuarlardan birisidir.Fuar satışları başlamıştır...

■ Hannover Messe Sanayi Fuarı 2019
Sanayi sektörünün önde gelen fuarlarından "Hannover Messe" Genel Sanayi fuarı satışlarımız başlamıştır...

■ BAU Munich 2019
Uluslararası yapı-inşaat malzemeleri,makinaları ve teknolojileri sektörünün önde gelen fuarlarından olan "BAU Munich 2019" satışları başlamıştır...

■ Middle East Electricity Dubai 2019
Orta Doğu'nun Önde Gelen Enerji Sanayi Fuarının satışları başlamıştır...

■ Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İçin
Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İsteyen İşletmelerin Yapması Gerekenler

■ Sayın Fuar Katılımcıları ve Ziyaretçileri
Sayfamızda bulamadığınız fuar paket turlarını size özel hazırlayabiliyoruz. 0212 278 44 11

■ Fuarlar ve İş Seyahatleriniz İçin Firmanıza Özel Programlar
Yurt içinde ve yurt dışında konaklama, uçak, transfer, vize v.b. hizmetleri, siz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda hazırlıyoruz.
Bu hizmetlerimizden isterseniz paket program, isterseniz ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı olarak yararlanabilirsiniz.

■ Vize
Vize konusunda acentemizden bilgi alabilirsiniz 0212 278 44 11 ( Mehmet ÇELEN - 0555 965 23 42 )

■ Global Krizin Fuar Katılımlarına Etkisi
Dünya ülkelerini kasıp kavuran finansal krizin....

■ Seyahat Hastalıkları Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz
Sağlığınız için seyahate çıkmadan önce yapmanız gereken önemli şeyler

Tüm Haberler

Fuar Arama
Fuar Adı :  
Sektör :  
Ülke :
Şehir :
Tarihi :  
   
Faydalı Linkler
Ülke Rehberi
 İş Adamının Seyahat Rehberi
  Uçuş Bilgileri
İç Hat     Geliş   Gidiş
Dış Hat     Geliş  Gidiş

Veriler DHMİ Atatürk Havalimanı
sisteminden anlık olarak alınmaktadır.

Fuar Bülten
Fuar Sektörünüz ile ilgili her türlü yenilikten haberdar olmak için mail listemize eklenin.
E-mail 

Sektör:

Firmamız Türkiye "TEK" Yetkili
Seyahat Acentesidir.

2009 ' Yılı Yurt Dışı Fuarları
 ∟ Milli Katılım Fuarları
 ∟ Bireysel Katılım Fuarları
 
 

 

  Yurtdışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin 2004/6 Sayılı Tebliğin Uygulama Usul ve Esaslarında Değişiklik Yapılması Hakkında (Madde 10)

  

Yurtdışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine İlişkin 2004/6 Sayılı Tebliğin Uygulama Usul ve Esaslarında Değişiklik Yapılması Hakkında (Madde 10) 

Para Kredi ve Koordinasyon Kurulu'nun 16/12/2004 tarihli ve 2004/11 sayılı Kararı'na istinaden 23/12/2204 tarih ve 25679 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren 2004/6 sayılı "Yurt Dışı Fuar Katılımlarının Desteklenmesine ilişkin Tebliğ"in Uygulama Usul Esasları'nın 10 ncu maddesi aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
  

Sektörel Nitelikteki Uluslararası Fuarlara Bireysel Düzeyde Katılımların  Desteklenmesi

Madde 10- İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliklerince belirlenen ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) İcra Komitesi'nin görüşü alındıktan sonra Müsteşarlıkça uygun görülen fuarlar "Bireysel Düzeyde Katılımların Desteklendiği Sektörel Nitelikteki Uluslararası Fuarlar Listesine” dahil edilir ve ilgili olduğu takvim yılından önceki Kasım ayında Müsteşarlık internet sitesinde ilan edilir.

“Bireysel Düzeyde Katılımların Desteklendiği Sektörel Nitelikteki Uluslararası Fuarlar Listesinin” teşkilinde takip edilen kurallar çerçevesinde yıl içerisinde Müsteşarlığa iletilen ilave talepleri, Müsteşarlıkça değerlendirilerek ilgili takvim yılının Şubat, Mayıs ve Ekim aylarının ilk haftasında Müsteşarlık internet sitesinde ilan edilir. Söz konusu listelere ilişkin talepler, liste yayım takviminden en geç 4 hafta önce bir yazı ekinde Müsteşarlığa iletilir.

İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliklerince belirlenen ve Türkiye İhracatçılar Meclisi İcra Komitesi"nin görüşü alındıktan sonra Müsteşarlıkça uygun görülerek ilan edilen sektörel nitelikli uluslararası fuarlara bireysel iştirak gerçekleştirilmesi durumunda;

-Sektörel nitelikli uluslararası fuarlar için, katılımcının ödeyeceği boş stand kirasının % 65’i ve  sergilenen ürünlere ilişkin nakliye harcamalarının % 50’si, 15.000 ABD Doları’nı aşmamak üzere,

-Sektörel nitelikli uluslararası fuarlara bireysel iştirak gerçekleştiren katılımcının Sektörel Dış Ticaret Şirketi (SDŞ) olması durumunda, boş stand kirasının tamamı ve sergilenen tanıtım materyallerine ilişkin nakliye harcamalarının % 75’i, 15.000 ABD Doları’nı aşmamak üzere,

ödenir. 

Sektörel   nitelikteki   uluslararası   fuarlara bireysel   iştirak  eden komple tesis imalatı, makine ve otomotiv ana sanayii sektöründe faaliyet gösteren katılımcıların fuar nakliye masraflarının 10.000 ABD Dolarını geçmemek üzere % 50’si, doğal taş, seramik ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren firmaların fuar nakliye masraflarının ise 6.000 ABD Dolarını geçmemek üzere % 50’si  ilaveten desteklenir. 

Bu maddenin,

- Birinci fıkrasında belirtilen katılımcının yurt dışındaki fuarın ana organizatörüne ödeyeceği boş stand kirasına ilişkin destek oranı 1/1/2006 tarihinden itibaren düzenlenecek sektörel   nitelikteki   uluslararası   fuarlar için % 50 olarak uygulanacaktır.

Ancak, sektörel nitelikli uluslararası fuarlara bireysel iştirak gerçekleştiren Sektörel Dış Ticaret Şirketlerine, boş stand kirasının tamamı ve nakliye harcamalarının % 75 oranı üzerinden desteklenmesi uygulamasına devam edilecektir.

- Sektörel nitelikteki uluslararası fuarlara iştirak eden komple tesis imalatı, makine ve otomotiv ana sanayi sektörlerinde faaliyet gösteren katılımcılara ödenecek ilave nakliye masrafı, katılımcıya fuar bazında ödenebilecek azami destek tutarı sınırlamasına tabi olmaksızın uygulanır.

Üretici/İmalatçı Organizasyonlarının katılacağı sektörel nitelikli uluslararası fuarlar için, stand alanı 36 m2’yi geçmemek şartıyla, boş stand kirasının % 65’i ve nakliye harcamasının % 50’si,  15.000 ABD Doları’nı aşmamak üzere ödenir. Üretici/İmalatçı Organizasyonları, kiraladıkları standda sadece temsil ettikleri sektör/sektörlerin genel tanıtımını yaparlar, sözkonusu alanda münferiden firmalara ait ürünleri sergileyemezler.

Bu madde kapsamındaki şartları yerine getirmeyen Üretici/İmalatçı Organizasyonlarının  destek müracaatları değerlendirmeye alınmaz.

Detaylı olarak düzenlenecek faturalarda yer alan ve fuar organizatörü ile yapılan sözleşmede ödenmesi zorunlu olan kalemler (Kayıt Ücreti, Kataloğa Giriş, Reklam Katkı Bedeli, Çevre Koruma Vergisi, multimedya bedeli, Ürün Teşhir Sigortası) boş stand kirası desteği hesaplamasına dahildir.

Bireysel düzeyde uluslararası sektörel fuar katılımlarında, fuarı düzenleyen organizatör tarafından boş stand seçeneği sunulmadığı durumlarda veya standart donanımlı stand (shell scheme) kiralanmasının zorunlu olduğu hallerde, faturada yer alan toplam stand bedelinin % 80’i esas alınmak suretiyle belirlenen değer üzerinden 2004/6 sayılı Tebliğde belirtilen destek oranları uygulanır.

Nakliye desteği sadece fuarda sergilenecek ve yurt dışına bedelsiz veya geçici çıkış yoluyla gönderilecek ürünler için geçerli olup,  malın ilk çıkış yeri ile ilk katılınan fuar yeri arasındaki gidiş veya gidiş-dönüş harcamaları esas alınır. Detaylı olarak düzenlenecek nakliye faturalarında sigorta, vergi, resim, harçlar, gümrük hizmet bedeli, gümrük komisyonu ve gümrük teminat bedeli hariç tutulur.

ATA karnesi, Gümrük beyannameleri ile nakliyeye ilişkin tüm belgelerde, fuarda sergilenecek ürünlerin yurt dışına çıkışını tevsik eden belgeler olduğuna dair bir ibarenin (fuar malı, fuar adı, fuar idaresi adresi veya alıcının fuar idaresinin anlaşmalı nakliyecisi olması v.b.) yer alması ve sözkonusu ürünlerin 4458 sayılı Gümrük Kanununa istinaden çıkarılan Gümrük Tebliğine göre “bedelsiz” veya “Geçici Çıkış” yoluyla yurt dışına sevk edilmesi zorunludur.

Katılımcının, ürünlerini Türkiye’ye geri getirmeden diğer bir fuara katılması halinde; nakliye desteği İhracatçı Birliği tarafından yapılacak inceleme sonucunda belirlenir.

 

 

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim   Online Rezervasyon

 
 Fuartur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Fuar Tur'a aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz.
Tüm fuar bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Fuar Tur sorumlu tutulamaz.

Web Tasarım