Yurtdışı Fuarları , Seyahat Danışmanınız....

Ana Sayfa  /  Favorilerime Ekle  /  Ana Sayfam Yap

 
 •                  Firmamız " RFL" nin
                          Türkiye Yetkili Seyahat Acentesidir....

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim  Biz Sizi Arayalım

Fuar Sektöründen Haberler
■ INTERSCHUTZ 2020
Hannover'da Düzenlenmekte Olan Güvenlik Sektörde Lideri Olan "INTERSCHUTZ 2020" fuarı satışlarımız başlamıştır. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

■ BATIMATEC 2020
CEZAYİRDE Düzenlenmekte Olan Yapı VE İnşaat Sektörünün Önemli Fuarlarından Olan "BATIMATEC 2020" Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. BATIMATEC fuarına katılmayı planlıyorsanız, erken en iyi otel odalarını ve en uygun uçak biletlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

■ MIDDLE EAST ELECTRICITY 2020
Güç ve Elektrik Sektörünün Önde Gelen "MIDDLE EAST ELECTRICITY 2020" Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. Fuarın büyük popülaritesi, Dubai Dünya Ticaret Merkezi yakınındaki otellerin çoğunun aylarca önceden rezerve edildiği anlamına geliyor. Orta Doğu Elektrik 2020'ye katılmayı planlıyorsanız, erken en iyi otel odalarını bulmak için bizimle ileşime geçin!

■ WIRE & TUBE 2020
Uluslararası Tel ve Kablo Sektörünün Lideri olan "WIRE & TUBE 2020" Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

■ COSMOPROF 2020
Kozmetik Sektörünün Lider Uluslararası Ticaret Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

■ Automechanika Middle East Dubai 2020
Otomotiv sektörünün önde gelen "Automechanika Middle East Dubai 2020" fuarı satışlarımız başlamıştır. Fuarın büyük popülaritesi, Dubai Dünya Ticaret Merkezi yakınındaki otellerin çoğunun aylarca önceden rezerve edildiği anlamına geliyor. Orta Doğu Elektrik 2020'ye katılmayı planlıyorsanız, erken en iyi otel odalarını bulmak için bizimle ileşime geçin!

■ DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2020
Değerli Domotex asia China Floor 2020 Katılımcılarımız, Çin ofisimizden gelen bilgiye göre, Çin’in birkaç eyaletinde Coronavirus salgının görülmesi sebebiyle katılımcılarımızın ve ziyaretçilerin sağlık ve güvenliğini korumak için 24-26 Mart tarihlerinde planlanan DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2020'nin başka bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir. Yeni tarih ile ilgili ise, Çin yeni yılı tatillinden sonra yeni fuar tarihini en kısa süre içerisinde sizlerle paylaşıyor olacağız.

■ Hannover Messe 2020
Dünyanın önde gelen endüstriyel teknoloji fuarı olan "Hannover Messe" Genel Sanayi fuarı satışlarımız başlamıştır. Hannover Fuar Alanı ve şehir genelinde otel mevcudiyeti üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

■ Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İçin
Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İsteyen İşletmelerin Yapması Gerekenler

■ Sayın Fuar Katılımcıları ve Ziyaretçileri
Sayfamızda bulamadığınız fuar paket turlarını size özel hazırlayabiliyoruz. 0212 278 44 11

■ Fuarlar ve İş Seyahatleriniz İçin Firmanıza Özel Programlar
Yurt içinde ve yurt dışında konaklama, uçak, transfer, vize v.b. hizmetleri, siz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda hazırlıyoruz.
Bu hizmetlerimizden isterseniz paket program, isterseniz ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı olarak yararlanabilirsiniz.

■ Vize
Vize konusunda acentemizden bilgi alabilirsiniz 0212 278 44 11 ( Mehmet ÇELEN - 0555 965 23 42 )

■ Global Krizin Fuar Katılımlarına Etkisi
Dünya ülkelerini kasıp kavuran finansal krizin....

■ Seyahat Hastalıkları Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz
Sağlığınız için seyahate çıkmadan önce yapmanız gereken önemli şeyler

Tüm Haberler

Fuar Arama
Fuar Adı :  
Sektör :  
Ülke :
Şehir :
Tarihi :  
   
Faydalı Linkler
Ülke Rehberi
 İş Adamının Seyahat Rehberi
  Uçuş Bilgileri
İç Hat     Geliş   Gidiş
Dış Hat     Geliş  Gidiş

Veriler DHMİ Atatürk Havalimanı
sisteminden anlık olarak alınmaktadır.

Fuar Bülten
Fuar Sektörünüz ile ilgili her türlü yenilikten haberdar olmak için mail listemize eklenin.
E-mail 

Sektör:

Firmamız Türkiye "TEK" Yetkili
Seyahat Acentesidir.

2009 ' Yılı Yurt Dışı Fuarları
 ∟ Milli Katılım Fuarları
 ∟ Bireysel Katılım Fuarları
 
 

 

  Seyahat Hastalıkları Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz
Sağlığınız için seyahate çıkmadan önce yapmanız gereken önemli şeyler
 

Tatile çıkanların yüzde 65`i kendini hasta hissediyor!!!

Tatile çıkanların yüzde 65’i kendini hasta hissediyor. International Hospital Seyahat Hastalıkları Kliniği doktoru Dilek Mamçu bayram tatili yaklaşırken tatilcileri uyarıyor.

Dr. Dilek Mamçu, Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre tatile çıkan her 100 kişiden 65’inin herhangi bir nedenle kendini bir süreliğine hasta hissettiğini ya da her 100 kişiden 15’inde ciddi hastalık belirtileri ortaya çıktığını söylüyor.

Dr. Dilek Mamçu, tatile çıkmadan önce gidilecek bölgeye özgü koşulları öğrenmenin ve alınması gereken sağlık tedbirleri hakkında bilgilenmenin sağlıklı bir tatil geçirmek için büyük önem taşıdığını söyledi.

Tatilde sadece ambalajlı ya da kaynatılmış suların içilmesi ve sadece pişirilmiş yiyeceklerin yenmesi gerektiğini belirten Mamçu, çiğ sebze/meyvenin mutlaka soyarak tüketilmesini ve sokakta satılan yiyeceklerden uzak durulması gerektiğini vurguladı. Mamçu, tatilde yüzmeyi düşünenlerin de daima tuzlu suyu tercih etmelerini, tatlı sulardan kaçınmak gerektiğini belirtti.

International Hospital ve International Polikliniği’nde hizmet veren “Seyahat Hastalıkları Kliniği”, seyahat öncesi ve sırasında karşılaşılan hastalıklar ile seyahat sonrasında ortaya çıkan sağlık sorunları hakkında danışmanlık hizmeti sunuyor.

International Hospital ve International Polikliniği’nde hizmet veren “Seyahat Hastalıkları Kliniği”, Dünya Sağlık Örgütü, Hastalık Kontrol Merkezi ve Uluslararası Seyahat Hastalıkları Cemiyeti gibi organizasyonlarla işbirliği yaparak dünyanın pekçok bölgesi hakkında güncel sağlık bilgileri ediniyor. Klinik, mevcut sağlık durumunuzu, aşılarınızı, gideceğiniz yeri ve kalacağınız süreyi dikkate alarak hizmet veriyor.

İş, eğitim, tatil veya çalışma gibi pekçok nedenle seyahate çıkanların;

 • Yüzde 65’i herhangi bir nedenle bir süre kendini hasta hissediyor,
 • Yüzde 15’inde ciddi hastalık belirtileri ortaya çıkıyor,
 • Yüzde 8’i hastalık nedeniyle doktora gidiyor,
 • Yüzde 6’sı geri döndüğünde hastaneye yatırılıyor,
 • Yüzde 6’sı seyahatin yarısında geri dönmek zorunda kalıyor,
 • Yüzde 2’si geri döndüğünde kendini işe gidemeyecek kadar hasta hissediyor,
 • Yüzde 0,4’ü gittiği ülkede hastaneye yatırılmak zorunda kalıyor,
 • Yüzde 0,06’sı hava ambulansıyla bir tedavi merkezine naklediliyor,
 • Yüzde 0,001’i gittiği yerde hayatını kaybediyor.

Uzm. Dr. Dilek Leyla Mamçu
Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı
International Hospital & International PolikliniğiDünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Hastalık Kontrol Merkezi (CDC) başka ülkelere seyahat edecek kişiler için aşağıdaki sağlık bilgilerini önermektedir:

Sağlıklı Olabilmek İçin:
- Ellerinizi sık sık su ve sabunla yıkayın.
- Sadece kaynatılmış veya kapalı ambalajlardaki suyu için. Şişe veya teneke kutulardaki karbonatlı içecekleri (kola, maden suyu gibi) içebilirsiniz. Musluk suyu, doğal kaynak suyu ve hangi suyla yapıldığını bilmediğiniz buzlu içecekleri içmeyin. Eğer mutlaka içmek zorunda kalacağınızı düşünüyorsanız filtre veya iyot tabletleri kullanın. (açık alanlarda)
- Sadece pişirilmiş yiyecekleri yiyin. Eğer pişmemiş sebze veya meyve yemek zorundaysanız mutlaka soyun. Unutulmaması gereken kural: “Kaynatın, pişirin, soyun veya unutun gitsin”
- Seyahatten önce, seyahat esnasında ve sonra önerildiği şekilde sıtma önlemlerinizi alın.
- Mantar ve parazit enfeksiyonlarından korunmak için ayaklarınızı temiz ve kuru tutun.
- HIV ve diğer cinsel yollarla bulaşan hastalıklardan korunmak için mutlaka prezervatif kullanın.

Hastalıklardan korunmak için:
- Sokakta satılan yiyecek ve içecekleri yemeyin.
- Nasıl yapıldığını bilmediğiniz buzlu içecekleri içmeyin.
- Pastörize edilmemiş süt ve süt ürünlerini tüketmeyin.
- Hiç kimseyle aynı enjektörü kullanmayın.
- Özellikle kedi, köpek, maymun gibi hayvanlarla temastan kaçının ve ısırılmanız ya da yaralanmanız halinde hemen tıbbi otoritelere başvurun.
- Tatlı sularda yüzmekten kaçının. Tuzlu sular, her zaman daha güvenlidir.

Yanınıza neler almanız gerekir?
- Uzun kollu gömlek, uzun pantolon ve şapka (Sıtma, Dang hastalığı, Filaryasis, Layşmanyoz, Onkoserkoz vb hastalıklar; böcek, sinek kovucu losyonlar.
- Haşerelere karşı aerosol sprey
- İshal ilacı
- Portatif su filtreleri ve iyot tabletleri.(özellikle açık alan veya kampa gidiyorsanız)
- Güneş kremi, güneş gözlüğü, şapka
- Reçeteli tüm ilaçlarınız ve reçeteleri
- Kullandığınız diğer ilaçlar

İlkyardım çantanızda şunlar bulunmalıdır:
Yara bandı, antiseptik solusyon, bandaj, steril sargı bezi, yumuşatıcı bir göz damlası, allerji (böcek sokmaları vs.) kremleri, basit bir ağrı kesici (örn. Parasetamol), termometre steril enjektör, şeker –tuz solusyonları

Tatil dönüşü:
Unutmayın ki sıtmanın kuluçka süresi bir yılı bulabilir. Ateş, nezle hali, terleme, üşüme gibi şikayetlerle başlayabilir. Doktorunuza, yaptığınız seyahatten sözetmelisiniz. Sıtma dışında; gidilen ülkenin mikrobik yapısına ve vücudunuzun bağışıklık durumuna bağlı olarak, ülkemizde görülmeyen pek çok tropikal hastalık görülebilmektedir.

Böcek ve sinek ısırmalarıyla bulaşan hastalıklar:
Dang hastalığı, Sıtma, Sarı Humma, Veba.

Yiyecek ve içeceklerle bulaşan hastalıklar:
Kolera, E.coli ishali, Hepatit A, Şistosomiyazis, Tifo.

Kişiden kişiye temasla bulaşan hastalıklar:
Hepatit B, HIV/AIDS

Seyahat nedeniyle bulaşabilecek hastalıklar:
Seyahat ishalleri: Tüm dünyada, en sık görülen seyahat hastalığı; bakteriler, virüsler ve parazitlerin neden olduğu seyahat ishalleridir. Temiz olmayan yiyecek ve sularla bulaşan; E.coli, salmonella, vibrio gibi bakteriler ve bazı parazitler ishal yapabilir. (kolera,tifo vb.). Temizliği şüpheli olan yiyecek ve içeceklerden kaçınılmalıdır.

Sıtma: ciddi fakat önlenebilir bi hastalıktır. Bazen ölümcül olabilir. Doktorunuzun uygun gördüğü bir antimalaryal ilaçla beraber sivrisinek sokmalarına karşı alınacak kişisel önlemler yeterli olacaktır. Tüm çocuklar ve yetişkinler sıtmaya karşı risk altındadır. Ve şu ilaçlardan birini kullanmalıdır: Atovaquone/ proguanil, doxycycline, mefloquine veya primaquine.

Sarı humma: Sinek ısırmalarıyla bulaşabilen yüksek ateş ve sarılıkla karakterize bir hastalıktır. Sarı humma (Yellow fever) aşı belgesi dünyanın bazı bölgelerine giden kişiler için ibraz edilmesi ZORUNLU bir belgedir. Ülkemizde sarı humma aşısı sadece Hudut ve Sahiller Genel Müdürlüğü (Sağlık Bakanlığı) tarafından yapılabilmektedir.

Seyahat nedeniyle yapılması gerekebilecek aşılar:
1. Hepatit A veya Immun globulini
2. Hepatit B (özellikle, kan ile temas etme riski bulunan sağlık personeli, bölgedeki kişilerle cinsel temas olasılığı, bölgede altı aydan uzun süre kalma durumlarında)
3. Meningokokal menenjit (özellikle Sahra-altı Afrika ülkelerine seyahatlerde)
4. Sarı humma
5. Kuduz: (Vahşi veya evcil hayvan temas olasılığı varsa)
6. Tetanoz –difteri-kızamık (gerekiyorsa hatırlatma dozu)
7. Tifo
8. Japon Ensefaliti

Aşıların tam etkili olabilmesi için; seyahatten 4-6 hafta önce yapılması önerilmektedir. Bölgelere göre WHO ve CDC’nin önerdiği aşılar; gidilen bölgeye, kalınacak süreye, kişinin bağışıklık durumuna ve o anda mevcut salgın hastalık durumuna göre değişebileceği için mutlaka konunun uzmanları tarafından Seyahat Hastalıkları Kliniklerinde uygulanmalıdır.

Kaynak: International Hospital.Tel. 0212 663 30 00

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim   Online Rezervasyon

 
 Fuartur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Fuar Tur'a aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz.
Tüm fuar bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Fuar Tur sorumlu tutulamaz.

Web Tasarım