Yurtdışı Fuarları , Seyahat Danışmanınız....

Ana Sayfa  /  Favorilerime Ekle  /  Ana Sayfam Yap

 
  •                     Firmamız " RFL" nin
                            Türkiye Yetkili Seyahat Acentesidir....

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim  Biz Sizi Arayalım

Fuar Sektöründen Haberler
 AUTOMECHANIKA SHANGHAI 2018
Otomotiv sanayisinin önde gelen fuarlarından "AUTOMECHANIKA SHANGHAI 2018" fuar satışı başlamıştır...

 CeBIT Hannover Bilişim Fuarı 2019
Bilgisayar,bilişim ve iletişim alanında önde gelen adını duyurmuş fuarlardan birisidir.Fuar satışları başlamıştır...

 Hannover Messe Sanayi Fuarı 2019
Sanayi sektörünün önde gelen fuarlarından "Hannover Messe" Genel Sanayi fuarı satışlarımız başlamıştır...

 BAU Munich 2019
Uluslararası yapı-inşaat malzemeleri,makinaları ve teknolojileri sektörünün önde gelen fuarlarından olan "BAU Munich 2019" satışları başlamıştır...

 Middle East Electricity Dubai 2019
Orta Doğu'nun Önde Gelen Enerji Sanayi Fuarının satışları başlamıştır...

 Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İçin
Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İsteyen İşletmelerin Yapması Gerekenler

 Sayın Fuar Katılımcıları ve Ziyaretçileri
Sayfamızda bulamadığınız fuar paket turlarını size özel hazırlayabiliyoruz. 0212 278 44 11

 Fuarlar ve İş Seyahatleriniz İçin Firmanıza Özel Programlar
Yurt içinde ve yurt dışında konaklama, uçak, transfer, vize v.b. hizmetleri, siz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda hazırlıyoruz.
Bu hizmetlerimizden isterseniz paket program, isterseniz ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı olarak yararlanabilirsiniz.

 Vize
Vize konusunda acentemizden bilgi alabilirsiniz 0212 278 44 11 ( Mehmet ÇELEN - 0555 965 23 42 )

 Global Krizin Fuar Katılımlarına Etkisi
Dünya ülkelerini kasıp kavuran finansal krizin....

 Seyahat Hastalıkları Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz
Sağlığınız için seyahate çıkmadan önce yapmanız gereken önemli şeyler

Tüm Haberler

Fuar Arama
Fuar Adı :  
Sektör :  
Ülke :
Şehir :
Tarihi :  
   
Faydalı Linkler
Ülke Rehberi
 İş Adamının Seyahat Rehberi
  Uçuş Bilgileri
İç Hat     Geliş   Gidiş
Dış Hat     Geliş  Gidiş

Veriler DHMİ Atatürk Havalimanı
sisteminden anlık olarak alınmaktadır.

Fuar Bülten
Fuar Sektörünüz ile ilgili her türlü yenilikten haberdar olmak için mail listemize eklenin.
E-mail 

Sektör:

Firmamız Türkiye "TEK" Yetkili
Seyahat Acentesidir.

Devlet Destekli Fuarlar
 ∟ Milli Katılım Fuarları
 ∟ Bireysel Katılım Fuarları
 
 

 

Shanghai ' Hakkında Bilgiler...

Geri Dön

  Şehir Haritası İçin Tıklayınız  -    Metro Haritası İçin Tıklayınız...

Genel Bilgiler

Alan:

6.340 km²

Nüfus:

17.000.000

Para Birimi:

Yuan (RMB)

Telefon Kodu:

86 21

Zaman Dilimi:

GMT +8

Konuşulan Dil:

ÇİNCE

Web Sitesi:

http://www.shanghai.gov.cn


Havalimanı:
Sangay Pu Dong Havalimani
Adres :Shanghai Airport Authority, 18 Xinjinqiao Road, Shanghai 201206, China
Telefon :+86 21 50554618

Çin Halk Cumhuriyeti'nin batı bölümünde bulunan Şangay, Yangtze Nehri Deltası'nda, batısından Batı Çin Denizi, güneyinden Hangzhou Koyu ile çevrilidir. Son 15 yılda yaşanan ekonomik başarıların doğurduğu bir nüfus patlaması, Şangay'ı Çin Halk Cumhuriyeti'nin en kalabalık kenti yapmıştır. Şangay, ülkenin önemli ticaret, kültür, ulaşım, finans ve sanayi merkezlerindendir. Aynı zamanda önemli bir deniz limanı olan kentte 200'ün üzerinde uluslararası şirket faaliyet göstermektedir. 1980 yılında Çin Halk Cumhuriyeti'nin kapılarını dünyaya açmasıyla birlikte Şangay'ın yaşadığı ekonomik dönüşümler, 1990'larda kentte yükselen gökdelenlerle birlikte tüm dünyanın dikkatini çekmiştir. Kent, New York'tan fazla gökdelene ev sahipliği yapar. Şangay, modern Çin'in temsilcisidir.

Gezilebilecek Yerler

Şangay, tarihi eserlerin varlığı açısından Pekin kadar zengin olmasa da, 1990'lardan sonra inşa edilen gökdelenlerle muhteşem bir atmosfere kavuşmuştur. Bu yönüyle New York'u geride bırakan bir kenttesiniz. Tapınaklar, bahçeler ve Şangay'ın yeni yüzünü temsil eden yüksek binalar sürükleyici ve büyüleyici bir manzara ortaya koyar.
New Bund, kenti iki parçaya bölen Huangpu Nehri boyunca, kilometrelerce uzanan bir caddedir. Modern Şangay'ın en iyi yansımalarından olan benzersiz Çin ve Batı mimari tarzı yapılar, bu ana cadde üzerinde sıralanmaktadır.
Jin Mao Kulesi, Orient Pearl Yayım ve TV Kulesi, kentin en iyi gökdelenlerindendir.
Jin Mao Kulesi üçü yeraltında olmak üzere toplam 91 katlı bir binadır. Oriental Pearl Kulesi, Asya'daki en yüksek TV kulesidir.
1882 yılında Jingan'da kurulan Jade Buddha Tapınağı bugün de kullanılmaktadır. Tapınağın içerisinde, Budizm'in kurucusu Sakyamuni'nin bulunduğu 1.9 m yüksekliğinde ve 3.4 m genişliğinde bir taş heykel yer almaktadır.
120.000 değerli parçanın sergilendiği Şangay Müzesi, ülkenin tarihini yansıtan zengin bir koleksiyona sahiptir. Şangay Sanat Müzesi, modern çalışmalar, geleneksel Çin sanatı ve popüler sanattan örneklerin yer aldığı bir koleksiyona ev sahipliği yapar.
Fuxing Parkı, Yuyuan Bahçesi ve Halk Parkı, kentin başlıca açık alanlarındandır. Yangtze Nehri'nin güneyinde bulunan Zhujiajiao Eski Su Kenti, küçük ve sessiz bir yerleşim yeridir. Bu eski alan, huzur ve eğlence arayanlar için ideal bir yerdir.

Kültür ve Eğlence

Şangay, Çin'in kültür ve sanat merkezidir. Çin sinema ve tiyatrosu, köklerini Şangay'dan alır. Şangay kültürü, Batı ile Asya'nın oluşturduğu bir komposizyondur.
Şangay Belediyesi Performans Topluluğu, Şangay Senfoni Orkestrası, Şangay Bale Topluluğu, Şangay Radyosu Senfoni Orkestrası, Şangay Konser Salonu ve Şangay Filarmonik Orkestrası, kentin en önemli müzikal varlıklarıdır.
Şangay, Çin tiyatrosunun doğduğu kenttir. Şangay Büyük Tiyatrosu, Görkemli (Majestic) Tiyatro ve Dramatik Sanatlar Merkezi Tiyatrosu, kentin başlıca tiyatro merkezlerindendir. Kunqu, Yue, Beijing, Xi, Hu, Huai, Yong ve Shao operaları, kentte sahnenelenen dramalardır.
Çin edebiyatı doğuşunu Şangay'da yaşamıştır. Lu Xun (1881-1936), modern Çin edebiyatının kurucusudur. Shangying Lu'da bulunan müze, yazarın onuruna açılmıştır. Honkou Parkı, Lu Xun'un kabrine ev sahipliği yapar.
Bahar Festivali (Cin Yeni Yılı), Lantern Festivali, Shanghai Çay Kültürü Festivali, Dragon Bot Festivali, Şangay Bira Festivali, Şangay Turizm Festivali, Yıllık Uluslararası Sanatlar Festivali, kentte düzenlenen kültürel organizasyonlardan sadece birkaçıdır.
Badminton, bisiklet, tenis, yüzme, golf, olta balıkçılığı, avlanma, kapalı yüzme havuzu, paten, bilardo ve bowling kentin sunmuş olduğu sportif faaliyetlerdendir. Özellikle, Huangpu Nehri'nde mükemmel manzaralar eşliğinde yapacağınız gezintiler, sizlere unutamayacağınız anlar yaşatacaktır.
Gündemi yakalayan sinema ve muhteşem tiyatroların yanı sıra, kentte çok sayıda dans salonu, gece kulübü, bar ve disko bulunur. Kentin gökyüzünü aydınlatan neon ve lazer ışıklar, gece hayatına apayrı bir renk katar.

Yeme İçme

Kent mutfağını oluşturan ulusal ve uluslararası tatlar, her tercihe uygun lezzetler sunar. Şeker, yağ, soya sosu ve deniz ürünleri, kent mutfak kültürünün başlıca unsurlarıdır. Şangay'da çok sayıda uluslararası restoran ve kahve evi bulunur. Japon restoranlar, suşi barları, Amerikan tarzı fast food mekânları, İtalyan pizza mekânları, Kore, Fransa, Rusya ve Almanya mutfakları, kent mutfağının dünyaya bakan yönünü yansıtır.
Yunnan ve Zhapu Gourmet Caddeleri, Eski Kent Pazarı yerel lezzet ve mezeleri bulabileceğiniz popüler yerlerdir.
Şangay mutfağından bazı lezzetler;
Xunyu (likorinoz), kaofu (kavrulmuş glüten), xiaolong bao (buharda pişirilmiş domuz etli börek), jiucai hezi (pırasalı turta), chao niangao (kızartılmış pirinç kekleri), Shanghai cu chaomian (Şangay'ın kızartılmış eriştesi), meicai kourou (taze sebzeli kavrulmuş domuz eti), shuijing xiaren (parlak karidesler), dousha subing (yapraksı pasta içerisinde kırmızı fasulye ezmesi)...

Alışveriş

Şangay, kent manzarasının yanı sıra milyonlarca turisti mıknatıs gibi kendisine çeken bir alışveriş dünyasıdır. Kent, alışveriş severler için cennetten bir köşedir. Mağazalar, özel dükkânlar, alışveriş caddeleri, Şangay kitapçıları, kent pazarları, sanat ve zanaat dükkânları, sayısız alışveriş alternatifi sunmaktadır.
Kent Süpermarketi (City Süpermarket; yiyecek, içecek, drink, eczacılık ürünleri...), Nanjing West Road No 580 Takılık Mallar Pazarı, Dondtai Rd Antika Pazarı, Fuyou Antika Pazarı, Yu Bahçe Pazarı ve Lujiabanglu Komas ve Fabric Pazarı, kentin önemli alışveriş yerleridir.
Nanjing Yolu, Huaihai Yolu, Sichuan Yolu, Zhangyang Lu ve Fuzhou Yolu, kentin başlıca alışveriş caddelerindendir.

 
 
 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim   Online Rezervasyon

 
 Fuartur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Fuar Tur'a aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz.
Tüm fuar bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Fuar Tur sorumlu tutulamaz.

Web Tasarım