Yurtdışı Fuarları , Seyahat Danışmanınız....

Ana Sayfa  /  Favorilerime Ekle  /  Ana Sayfam Yap

 
  •                     Firmamız " RFL" nin
                            Türkiye Yetkili Seyahat Acentesidir....

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim  Biz Sizi Arayalım

Fuar Sektöründen Haberler
 CeBIT Hannover Bilişim Fuarı 2017
2017 partner ülkesi Jaonya olan CeBIT 2017 için ücretsiz fuar biletlerimiz gelmiştir.

 Hannover Messe Sanayi Fuarı 2017
Hannover Messe Sanayi Fuarı 2017 ücretsiz fuar biletlerimiz gelmiştir.

 BAU Munich 2017
Münih, Uluslararası Yapı Teknolojileri Ve İnşaat Malzemeleri Fuarı

 Hannover Messe 2017
Dünyanın En Büyük Sanayi Fuarı

 Middle East Electricity Dubai 2017
Orta Doğu'nun Önde Gelen Enerji Sanayi Fuari

 CeBIT 2017
Avrupa'nın bir numaralı Bilişim, Teknoloji Fuarı

 Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İçin
Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İsteyen İşletmelerin Yapması Gerekenler

 Sayın Fuar Katılımcıları ve Ziyaretçileri
Sayfamızda bulamadığınız fuar paket turlarını size özel hazırlayabiliyoruz. 0212 278 44 11

 Fuarlar ve İş Seyahatleriniz İçin Firmanıza Özel Programlar
Yurt içinde ve yurt dışında konaklama, uçak, transfer, vize v.b. hizmetleri, siz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda hazırlıyoruz.
Bu hizmetlerimizden isterseniz paket program, isterseniz ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı olarak yararlanabilirsiniz.

 Vize
Vize konusunda acentemizden bilgi alabilirsiniz 0212 278 44 11 ( Mehmet ÇELEN - 0555 965 23 42 )

 Global Krizin Fuar Katılımlarına Etkisi
Dünya ülkelerini kasıp kavuran finansal krizin....

 Seyahat Hastalıkları Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz
Sağlığınız için seyahate çıkmadan önce yapmanız gereken önemli şeyler

Tüm Haberler

Fuar Arama
Fuar Adı :  
Sektör :  
Ülke :
Şehir :
Tarihi :  
   
Faydalı Linkler
Ülke Rehberi
 İş Adamının Seyahat Rehberi
  Uçuş Bilgileri
İç Hat     Geliş   Gidiş
Dış Hat     Geliş  Gidiş

Veriler DHMİ Atatürk Havalimanı
sisteminden anlık olarak alınmaktadır.

Fuar Bülten
Fuar Sektörünüz ile ilgili her türlü yenilikten haberdar olmak için mail listemize eklenin.
E-mail 

Sektör:

Firmamız Türkiye "TEK" Yetkili
Seyahat Acentesidir.

Devlet Destekli Fuarlar
 ∟ Milli Katılım Fuarları
 ∟ Bireysel Katılım Fuarları
 
 

 

Johannesburg ' Hakkında Bilgiler...

Geri Dön

  Şehir Haritası İçin Tıklayınız  -    Metro Haritası İçin Tıklayınız...

Genel Bilgiler

Alan:

1.644 km²

Nüfus:

3.888.180

Para Birimi:

Güney Afrika Randı

Telefon Kodu:

00 27 11

Zaman Dilimi:

GMT +2

Konuşulan Dil:

İNGİLİZCE, NGUNI, SOTHO

Web Sitesi:

http://www.joburg.org.za


Havalimanı:

Oliver Reginald Tambo International Havalimanı
Adres :Private Bag X1, O.R. Tambo International Airport, 1627
Telefon :+27 (0)11 921 6262

Güney Afrika’daki Gauteng eyaletinin başkenti Johannesburg, ülkenin de başkenti sanılır. Oysa Güney Afrika’nın başkenti, Johannesburg’a 50 kilometre mesafedeki Pretoria kentidir. Johannesburg, Güney Afrika’nın en kalabalık ve büyük kentiyken; Kahire ve Lagos’un ardından da tüm Afrika kıtasının en kalabalık üçüncü kenti unvanını taşır.

Johannesburg’da 1998 yılında bulunan 3.3 milyon yaşındaki iskelet, bugüne kadar dünya üzerinde bulunmuş en yaşlı insan türü iskeleti. Bu yüzden kentin tarihinin insanlık tarihiyle yaşıt olduğu söylenebilir. Kentteki modern yerleşim ise 1886 yılında buraya altın çıkarmak için gelenler tarafından kurulan çadırlarla başlamıştır. Uzun süre İngiliz hâkimiyetinde kalan kentte, Güney Afrika’nın ilk siyahi lideri Nelson Mandela da uzun zaman yaşadı. Bugün Johannesburg Afrika’nın en yoğun havalimanıyla, kıtanın uluslar arası kentlerinin başında gelmektedir. Kent, 2010 Dünya Futbol Şampiyonası’nın ev sahiplerinden biri olacak.

Gezilebilecek Yerler

Pilanesberg Ulusal Parkı: Johannesburg’a gelenler, kıtanın en önemli doğal parklarını gezebilirler. Kente 150 kilometre mesafedeki Pilanesberg’de, tam bir safari yapmanın ilk şartı olan Big Five’ı, yani 5 büyük hayvan türünün hepsini görmek mümkün. Bunun dışında 103 memeli, 350 kuş, 18 amfibyum ve 65 sürüngen türüne ait binlerce hayvanı da görebilirsiniz.
Kruger Ulusal Parkı:
Güney Afrika’nın en büyük vahşi doğa koruma alanı olan Kruger Ulusal Parkı’na Johannesburg havalimanından aktarma yaparak ulaşabilirsiniz. 147 memeli, 500’ün üzerinde kuş ve 114 sürüngen türü 20 bin kilometre karelik alanda yaşamaktadır. Safari yapanlar Big Five’ı burada da görebilirler.
Sun City:
Pilanesberg Ulusal Parkı sınırlarında yer alan Sun City, Afrika’nın Las Vegas’ı olarak da bilinen bir eğlence parkı. Yapay şelalelerin, lüks otellerin, golf sahalarının üzerinde kurulu Sun City’da casinolar da bulunuyor.
Cradle of Humankind:
1999 yılında Johannesburg’un 25 km. batısında keşfedilen ve bilim insanlarının modern insanın atası olarak kabul ettiği 2 ila 3 milyon yıllık fosillere ev sahipliği yapan, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki arkeolojik gezi alanıdır. İlk insanların yaşadığı çok sayıda mağara görebilirsiniz.
Carlton Centre:
İnşa edildiği 1973 yılında 220 metre boyuyla güney yarımkürenin en yüksek binası olan Carlton Centre, halen Güney Afrika’nın en yükseği. Binanın 50. katında bulunan “Top of Africa” isimli gözlem alanı size en güzel Johannesburg panoramasını sunar.
Gold Reef City:
Johannesburg’ta eski bir maden ocağı üzerinde kurulu, kentin en büyük tematik eğlence parkıdır. Parkta, 200 metre derine kadar inilerek eski maden ocağı da ziyaret edilebilir.
Kyalami Pisti:
Johannesburg pek çok uluslararası organizasyona da ev sahipliği yapar. Bunların başında, her yıl Kyalami pistinde düzenlenen Formula 1 yarışı geliyor.
Soweto:
Turistik gezilerin düzenlendiği, Johannesburg’un yerel siyahi halkının yaşadığı fakir bölgede Nelson Mandela da hayatının bir kısmını geçirmiştir. Pek çok halk hareketinin merkezi bu bölgedir.
Oriental Plaza:
1893–1915 yılları arasında evrensel insan hakları savunucusu Mahatma Gandhi Johannesburg’ta yaşamış ve Afrika’daki insanlara yapılan ayrımcılığı protesto etmek için bu meydanda pasaportunu yakmıştır. Bu olay dünya tarihine geçmiştir.
Johannesburg Hayvanat Bahçesi:
1904 yılında kurulan hayvanat bahçesi halen Afrika kıtasının en büyüğü. Halen 3 binin üzerinde hayvana ev sahipliği yapan hayvanat bahçesi, dünyada beyaz aslana da ev sahipliği yapan nadir yerlerden.


Kültür ve Eğlence

Kentin kültür hayatının merkezinde çok çeşitli konularda koleksiyonlar sunan müzeler bulunuyor. Güney Afrika tarihi üzerine birçok eserin bulunduğu, en fazla turist çeken müze Nelson Mandela’nın adını taşıyor. Afrika’nın 20. yüzyıl tarihini izleyebileceğiniz Apertheid Müzesi ve Soweto’daki Hector Pieterson Müzesi de önemli kültür alanlarından. 15 farklı sergi alanı ve heykel bahçesiyle Johannesburg Art Gallery, en önemli modern sanat merkezi. Market Theatre da gösteri performanslarının merkezi.


Yeme İçme

Johannesburg mutfağında, özellikle Malay kültürünün etkisi görülür. Bu yemeklerden Samoosa (Üçgen şeklinde, yağda kızartılmış pay), Bobotie (Yumurta soslu ve baharatlı et), Chakalaka (Bir tür baharatlı salata) mutlaka tadına bakılması gerekenler. Fordsburg bölgesi pek çok Hint ve Malay restoranına ev sahipliği yapıyor.
Johannesburg’ta Grenside, parkhurst ve Parktown gibi dünya mutfağını da tadabileceğiniz önemli restoranlar bulunuyor. Melville kentin en eski restoranı. Saxon Hotel, kentin en büyük ve ünlü restoranlarının birini barındırıyor. Mandela da burada vakit geçiriyor. Mezzaluna restoran da çok lezzetli Akdeniz mutfağı örnekleri sunuyor.
Melrose Arch bölgesi pek çok restoran, gece kulübü ve uygun fiyatlı rahat yemek mekânlarına ev sahipliği yapıyor. Melville öğrenci bölgesi de pek çok café, pub ve barıyla önemli bir yeme içme mekânı.


Alışveriş

İçinde modern mağazalar barındıran Johannesburg’un en büyük alışveriş merkezi Sandton City'den istediğiniz ürünleri satın alabilirsiniz. Eastgate, Westgate, Northgate, Cresta ve Rosebank da diğer alış merkezleri.
Kente sekiz kilometre uzaklıktaki Johannesburg Taze Ürünler Pazarı, yerel yiyecekleri bulabileceğiniz bir halk pazarı. Kendi türünde Afrika’nın en büyüğü olan pazara kıtanın dört bir yanından mallar geliyor ve haftanın altı günü tüketiciye ulaşıyor.
Johannesburg Afrika el sanatlarının de merkezi. Kent merkezi ve civarında bu ürünleri bulabileceğiniz pek çok pazar var. Rosebank Flea pazarında her pazar, Afrikalı kadınlar ve erkekler kendi yaptıkları el işlerini satıyorlar. Yine Bruma, Market Theatre ve Panorama pazarlarında da çok ucuz ürünler bulabilirsiniz.
Kentin en eski pazarı Mai Mai’de, birçok hastalığa çare olduğu söylenen şifalı bitkiler satılıyor.

 
 
 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim   Online Rezervasyon

 
 Fuartur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Fuar Tur'a aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz.
Tüm fuar bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Fuar Tur sorumlu tutulamaz.

Web Tasarım