Yurtdışı Fuarları , Seyahat Danışmanınız....

Ana Sayfa  /  Favorilerime Ekle  /  Ana Sayfam Yap

 
  •                     Firmamız " RFL" nin
                            Türkiye Yetkili Seyahat Acentesidir....

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim  Biz Sizi Arayalım

Fuar Sektöründen Haberler
 INTERSCHUTZ 2020
Hannover'da Düzenlenmekte Olan Güvenlik Sektörde Lideri Olan "INTERSCHUTZ 2020" fuarı satışlarımız başlamıştır. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

 BATIMATEC 2020
CEZAYİRDE Düzenlenmekte Olan Yapı VE İnşaat Sektörünün Önemli Fuarlarından Olan "BATIMATEC 2020" Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. BATIMATEC fuarına katılmayı planlıyorsanız, erken en iyi otel odalarını ve en uygun uçak biletlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

 MIDDLE EAST ELECTRICITY 2020
Güç ve Elektrik Sektörünün Önde Gelen "MIDDLE EAST ELECTRICITY 2020" Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. Fuarın büyük popülaritesi, Dubai Dünya Ticaret Merkezi yakınındaki otellerin çoğunun aylarca önceden rezerve edildiği anlamına geliyor. Orta Doğu Elektrik 2020'ye katılmayı planlıyorsanız, erken en iyi otel odalarını bulmak için bizimle ileşime geçin!

 WIRE & TUBE 2020
Uluslararası Tel ve Kablo Sektörünün Lideri olan "WIRE & TUBE 2020" Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

 COSMOPROF 2020
Kozmetik Sektörünün Lider Uluslararası Ticaret Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

 Automechanika Middle East Dubai 2020
Otomotiv sektörünün önde gelen "Automechanika Middle East Dubai 2020" fuarı satışlarımız başlamıştır. Fuarın büyük popülaritesi, Dubai Dünya Ticaret Merkezi yakınındaki otellerin çoğunun aylarca önceden rezerve edildiği anlamına geliyor. Orta Doğu Elektrik 2020'ye katılmayı planlıyorsanız, erken en iyi otel odalarını bulmak için bizimle ileşime geçin!

 DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2020
Değerli Domotex asia China Floor 2020 Katılımcılarımız, Çin ofisimizden gelen bilgiye göre, Çin’in birkaç eyaletinde Coronavirus salgının görülmesi sebebiyle katılımcılarımızın ve ziyaretçilerin sağlık ve güvenliğini korumak için 24-26 Mart tarihlerinde planlanan DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2020'nin başka bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir. Yeni tarih ile ilgili ise, Çin yeni yılı tatillinden sonra yeni fuar tarihini en kısa süre içerisinde sizlerle paylaşıyor olacağız.

 Hannover Messe 2020
Dünyanın önde gelen endüstriyel teknoloji fuarı olan "Hannover Messe" Genel Sanayi fuarı satışlarımız başlamıştır. Hannover Fuar Alanı ve şehir genelinde otel mevcudiyeti üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

 Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İçin
Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İsteyen İşletmelerin Yapması Gerekenler

 Sayın Fuar Katılımcıları ve Ziyaretçileri
Sayfamızda bulamadığınız fuar paket turlarını size özel hazırlayabiliyoruz. 0212 278 44 11

 Fuarlar ve İş Seyahatleriniz İçin Firmanıza Özel Programlar
Yurt içinde ve yurt dışında konaklama, uçak, transfer, vize v.b. hizmetleri, siz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda hazırlıyoruz.
Bu hizmetlerimizden isterseniz paket program, isterseniz ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı olarak yararlanabilirsiniz.

 Vize
Vize konusunda acentemizden bilgi alabilirsiniz 0212 278 44 11 ( Mehmet ÇELEN - 0555 965 23 42 )

 Global Krizin Fuar Katılımlarına Etkisi
Dünya ülkelerini kasıp kavuran finansal krizin....

 Seyahat Hastalıkları Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz
Sağlığınız için seyahate çıkmadan önce yapmanız gereken önemli şeyler

Tüm Haberler

Fuar Arama
Fuar Adı :  
Sektör :  
Ülke :
Şehir :
Tarihi :  
   
Faydalı Linkler
Ülke Rehberi
 İş Adamının Seyahat Rehberi
  Uçuş Bilgileri
İç Hat     Geliş   Gidiş
Dış Hat     Geliş  Gidiş

Veriler DHMİ Atatürk Havalimanı
sisteminden anlık olarak alınmaktadır.

Fuar Bülten
Fuar Sektörünüz ile ilgili her türlü yenilikten haberdar olmak için mail listemize eklenin.
E-mail 

Sektör:

Firmamız Türkiye "TEK" Yetkili
Seyahat Acentesidir.

Devlet Destekli Fuarlar
 ∟ Milli Katılım Fuarları
 ∟ Bireysel Katılım Fuarları
 
 

 

Hamburg ' Hakkında Bilgiler...

Geri Dön

  Şehir Haritası İçin Tıklayınız  -    Metro Haritası İçin Tıklayınız...

Genel Bilgiler

Alan:

755 km²

Nüfus:

1.700.000

Para Birimi:

Euro

Telefon Kodu:

+49 40

Zaman Dilimi:

Kış Saati : GMT +1 / Yaz Saati : GMT +2

Konuşulan Dil:

Almanca

Web Sitesi:

http://international.hamburg.de


Havalimanı:
Hamburg Fuhlsbuttel Havalimani
Adres :Flughafen Hamburg GmbH Flughafenstr. 1-3 22335 Hamburg
Telefon :+ 49 40 50750

Almanya'nın 16 eyaletinden biri olan Hamburg ülkenin 2. en kalabalık kentidir. Almanya'nın kuzeyinde, Kuzey Denizi ve Baltık denizini birbirinden ayıran Jutland Yarımadası'nın güney ucunda yer alan Hamburg, Elbe, Alster ve Bille Nehirlerinin kesişim noktasında bulunur. Kent merkezi, Binnenalster ve Aussenalster Gölleri etrafında kurulmuştur. Kent, su kanallarını birbirine bağlayan 2.302 adet köprüye sahiptir. Kuzey Denizi'nden içeriye doğru uzanan Hamburg Limanı, Avrupa'nın 2. büyük limanıdır. En önemli uluslararası ticaret merkezlerinden biri olan Hamburg’da 90'dan fazla konsolosluk bulunur.

Gezilebilecek Yerler
Ülkenin en büyük limanına sahip Hamburg çok kültürlü bir deniz kentidir. Kent, gözalıcı nehir ve göller ile kocaman konteyner gemileri arasında sıkışmış bir metropoldür.
Steinwerder'da yer alan ve kent topraklarının %12'sini oluşturan Hamburg Limanı, kentin en önemli ekonomik gelir kaynağıdır. Her yıl binlerce gemi, on milyonlarca ton malın taşınmasını bu limandan yapmaktadır.
Steigenberger Oteli ve Stadthausbrücke Köprüsü arasında yer alan Fleetinsel (Kanal Adası), modern ve tarihi binalarla dolu bir alandır. Fleetinsel, birkaç büyük köprü aracılığıyla batıdan Neustadt (Yeni Kent) semti, doğudan Rödingsmarkt ile bağlantılıdır.
Alsterfleet (Alster Kanalı), Alster Gölleri ile Elbe Nehri'ni birbirine bağlar. Kanal boyunca çok güzel bir yaya yolu uzanır.
Dammtor demiryolu yakınlarında bulunan Planten un Blomen (Bitki ve Çiçek Parkı); çok sayıda çocuk oyun alanını, Eski Botanik Bahçesi'nin tropikal evlerini ve çay evleriyle ön plana çıkan Japon Bahçeleri'ni bünyesinde barındırır. Parkın doğu bölümünden Wallanlagen Park’ına (Town Ramparts Park) geçersiniz. Wallanlagen, Dammtor ve St. Pauli arasında uzanan yeşil bir koridordur. Çok sayıda çocuk parkı ve dinlenme alanlarının bulunduğu Wallanlagen, kentin surları ve hendekleri boyunca uzanır.
Kent merkezinde yer alan Hamburg's Kunsthalle (Sanat Merkezi), ülkenin en büyük sanat müzesidir. Müze kompleksi, bir yeraltı pasajıyla birbirine bağlı iki binadan oluşur. Sanat galerisi, Ortaçağ ve 20. yüzyıl klasiklerinden oluşan zengin bir koleksiyona sahiptir.
Cap San Diego (Überseebrücke) ve Rickmer Rickmers (Landungsbrücken demir yolu istasyonu) müzeleri, kentin kültürel hazinesini yansıtan diğer önemli kültür merkezlerindendir.

Kültür ve Eğlence
Müzikaller, sergiler, festivaller, konserler, tiyatrolar, pop, rock, caz ve klasik müzik, geleneksel etkinlikler ve şovlar kentin çok yönlü kültürünü oluşturur. Beatles grubu, müzik kariyerine 1960 yılında Hamburg'da başlamıştır.
Çok sayıda tiyatroya ev sahipliği yapan Hamburg, sayısız müzikal ve kültürel etkinliğin hayat bulduğu bir dünya kentidir.
Alle Tiyatrosu, Alma Hoppes Lustspielhaus, Altnoer Tiyatrosu, Thalia Tiyatrosu ve Am Holstenwall Tiyatrosu kentin önemli tiyatrolarıdır.
Dammtorstrage 28'de yer alan Hamburg Devlet Operası (Hamburgische Staatsoper), en önemli bale, opera ve konser merkezlerinden biridir. Laeizhalle (Konser Merkezi), Kuzey Almanya Radyosu Senfoni Orkestrası'nın sahneye koyduğu klasik müzik performanslarına ev sahipliği yapar.
Mayıs aylarında Alman İmparatoru Barbarossa'nın gümrük muafiyetini getirdiği günü kutlamak amacıyla düzenlenen Hafengeburtstag (Harbor Birthday) festivali, Hamburg Uluslararası Kısa Film Festivali (Haziran) ve Uluslararası Dragonboat Festivali (Haziran), kentte düzenlenen diğer önemli festivallerdendir.
Temmuz-Ağustos aylarında düzenlenen Hamburger Dom (Heiligengeistfeld), ülkenin en büyük ve en renkli fuarlarından biridir. Renkli standlar, atlı karıncalar, at gezintileri ve gözalıcı havai fişek gösterileri fuar eğlencesinin vazgeçilmez parçalarıdır.
Hamburg barları ve kulüpleri, kent eğlence yaşamının vazgeçilmezleridir. Schanze ve St. Pauli hareketli caddeleri, barları, kulüpleri, diskolarıyla kent gece hayatının önemli merkezlerindendir.

Yeme İçme
Hamburg, yemek severler için mükemmel bir yerdir. Barlar, otel restoranları, birahaneler, restoranlar, çay evleri, kente özgü yiyecek ve içecek mekanları, kafeler, küçük barlar, tavernalar başta taze balık olmak üzere her türlü yerel ve uluslararası lezzeti yemek severlerin beğenisine sunar.
Hafen, kentin en önemli balık pazarıdır. Bu pazarda her türlü balık türünün yanı sıra taze meyveler de satılır.
Kent mutfağının başlıca lezzetleri şunlardır;
Labkaus:
Balık, kızartılmış yumurta ve küçük salatalık turşusu ile servisi yapılan bir tür güveç.
Aalsuppe (çorba):
Et, sebze ve kuruyemiş ile yapılır, tat vermek için sirke katılır.
Rote grütze (kırmızı meyve kompostosu):
Siyah kuş üzümü, ağaç çileği ve kirazdan yapılır. Soğuk süt veya koyu krema ile servis edilir.
Alsterwasser:
Bir tür limonatalı biraya verilen isimdir.
Franzbrötchen:
Bir çeşit bölgesel hamurişidir.

Alışveriş
Hamburg, çok yönlü ve olağanüstü bir alışveriş dünyasına sahiptir. Kent merkezinde yer alan çok sayıda pasaj, alışveriş merkezi, özel dükkanlar ve lüks butikler kentin alışveriş zenginliğini gözler önüne serer.
Kentin büyük istasyonunun kuzey çıkışında yer alan Spitalerstraße, sadece yayalara ayrılmış bir alışveriş alanıdır.
Mönckebergstraße (Hamburg Alışveriş Caddesi), kentin en büyük alışveriş caddesidir. Mönckebergstraße'in hemen girişinde bulunan Sport Karstadt, Avrupa'nın en büyük spor mağazasıdır. Dünyanın en büyük elektronik mağazası Saturn ve Avrupa'nın en büyük ayakkabı alışveriş merkezi Görtz alışveriş için önemli merkezlerdendir.
Laventhaus Alışveriş Merkezi, Belediye Binası Meydanı, Bleichenhof Kapalı Çarşısı, Hanse-Viertel Kapalı Çarşısı ve Neuer Wall Caddesi mutlaka görmeniz gereken yerlerdir.

 
 
 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim   Online Rezervasyon

 
 Fuartur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Fuar Tur'a aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz.
Tüm fuar bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Fuar Tur sorumlu tutulamaz.

Web Tasarım