Yurtdışı Fuarları , Seyahat Danışmanınız....

Ana Sayfa  /  Favorilerime Ekle  /  Ana Sayfam Yap

 
  •                     Firmamız " RFL" nin
                            Türkiye Yetkili Seyahat Acentesidir....

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim  Biz Sizi Arayalım

Fuar Sektöründen Haberler
 INTERSCHUTZ 2020
Hannover'da Düzenlenmekte Olan Güvenlik Sektörde Lideri Olan "INTERSCHUTZ 2020" fuarı satışlarımız başlamıştır. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

 BATIMATEC 2020
CEZAYİRDE Düzenlenmekte Olan Yapı VE İnşaat Sektörünün Önemli Fuarlarından Olan "BATIMATEC 2020" Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. BATIMATEC fuarına katılmayı planlıyorsanız, erken en iyi otel odalarını ve en uygun uçak biletlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

 MIDDLE EAST ELECTRICITY 2020
Güç ve Elektrik Sektörünün Önde Gelen "MIDDLE EAST ELECTRICITY 2020" Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. Fuarın büyük popülaritesi, Dubai Dünya Ticaret Merkezi yakınındaki otellerin çoğunun aylarca önceden rezerve edildiği anlamına geliyor. Orta Doğu Elektrik 2020'ye katılmayı planlıyorsanız, erken en iyi otel odalarını bulmak için bizimle ileşime geçin!

 WIRE & TUBE 2020
Uluslararası Tel ve Kablo Sektörünün Lideri olan "WIRE & TUBE 2020" Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

 COSMOPROF 2020
Kozmetik Sektörünün Lider Uluslararası Ticaret Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

 Automechanika Middle East Dubai 2020
Otomotiv sektörünün önde gelen "Automechanika Middle East Dubai 2020" fuarı satışlarımız başlamıştır. Fuarın büyük popülaritesi, Dubai Dünya Ticaret Merkezi yakınındaki otellerin çoğunun aylarca önceden rezerve edildiği anlamına geliyor. Orta Doğu Elektrik 2020'ye katılmayı planlıyorsanız, erken en iyi otel odalarını bulmak için bizimle ileşime geçin!

 DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2020
Değerli Domotex asia China Floor 2020 Katılımcılarımız, Çin ofisimizden gelen bilgiye göre, Çin’in birkaç eyaletinde Coronavirus salgının görülmesi sebebiyle katılımcılarımızın ve ziyaretçilerin sağlık ve güvenliğini korumak için 24-26 Mart tarihlerinde planlanan DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2020'nin başka bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir. Yeni tarih ile ilgili ise, Çin yeni yılı tatillinden sonra yeni fuar tarihini en kısa süre içerisinde sizlerle paylaşıyor olacağız.

 Hannover Messe 2020
Dünyanın önde gelen endüstriyel teknoloji fuarı olan "Hannover Messe" Genel Sanayi fuarı satışlarımız başlamıştır. Hannover Fuar Alanı ve şehir genelinde otel mevcudiyeti üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

 Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İçin
Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İsteyen İşletmelerin Yapması Gerekenler

 Sayın Fuar Katılımcıları ve Ziyaretçileri
Sayfamızda bulamadığınız fuar paket turlarını size özel hazırlayabiliyoruz. 0212 278 44 11

 Fuarlar ve İş Seyahatleriniz İçin Firmanıza Özel Programlar
Yurt içinde ve yurt dışında konaklama, uçak, transfer, vize v.b. hizmetleri, siz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda hazırlıyoruz.
Bu hizmetlerimizden isterseniz paket program, isterseniz ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı olarak yararlanabilirsiniz.

 Vize
Vize konusunda acentemizden bilgi alabilirsiniz 0212 278 44 11 ( Mehmet ÇELEN - 0555 965 23 42 )

 Global Krizin Fuar Katılımlarına Etkisi
Dünya ülkelerini kasıp kavuran finansal krizin....

 Seyahat Hastalıkları Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz
Sağlığınız için seyahate çıkmadan önce yapmanız gereken önemli şeyler

Tüm Haberler

Fuar Arama
Fuar Adı :  
Sektör :  
Ülke :
Şehir :
Tarihi :  
   
Faydalı Linkler
Ülke Rehberi
 İş Adamının Seyahat Rehberi
  Uçuş Bilgileri
İç Hat     Geliş   Gidiş
Dış Hat     Geliş  Gidiş

Veriler DHMİ Atatürk Havalimanı
sisteminden anlık olarak alınmaktadır.

Fuar Bülten
Fuar Sektörünüz ile ilgili her türlü yenilikten haberdar olmak için mail listemize eklenin.
E-mail 

Sektör:

Firmamız Türkiye "TEK" Yetkili
Seyahat Acentesidir.

Devlet Destekli Fuarlar
 ∟ Milli Katılım Fuarları
 ∟ Bireysel Katılım Fuarları
 
 

 

Köln ' Hakkında Bilgiler...

Geri Dön

  Şehir Haritası İçin Tıklayınız  -    Metro Haritası İçin Tıklayınız...

Alan:

405 km²

Nüfus:

1.024.346

Para Birimi:

Euro

Telefon Kodu:

+49 221

Zaman Dilimi:

Kış Saati : GMT +1 / Yaz Saati : GMT +2

Konuşulan Dil:

Almanca

Web Sitesi:

www.stadt-koeln.de


Havalimanı:
Köln Havalimani
Adres :Cologne/Bonn Airport, Postbox 98 01 20, 51129 Cologne, Germany
Telefon :+ 49 2203 40 40 01

Ülkenin en eski ve geleneksel kenti olan Köln, Almanya'nın Kuzey Rhine-Westphalia (Nordrhein-Westfalen) Federal Eyaleti'ne bağlıdır. Avrupa'nın en önemli nehirlerinden biri olan Ren Nehri üzerinde yer alan Köln; Berlin, Hamburg ve Münih'ten sonra Almanya’nın dördüncü büyük kentidir. Köln, birasıyla (Kölsch) ünlüdür.

Gezilebilecek Yerler
Köln, mimari yapıları, tarihi ve kültürel hazineleri ile bir dünya kentidir.
Kentin en ünlü yapısı Kölner Dom (Köln Katedrali), yapımının tamamlandığı 1880'den bu yana Köln’ün dini ve coğrafi merkezi konumundadır. Roma Katolik Kilisesi'nin yönetimi altında bulunan Katedral, Köln Başpiskoposu'nun resmi ikametgahıdır.
Kent merkezinde bulunan Domschatzkammer Katedrali, sahip olduğu kaftanlar, heykeller, kutsal emanetler ve ayin eşyaları ile göz kamaştırır.
Kentte bulunan Roma mimari tarzı kiliseler, Köln'ün en önemli kültürel değerlerindendir. Toplam 12 adet olan bu kiliselerin adları; St. Andreas, St. Aposteln, St. Cecilia, St. Georg, Groß St. Martin, St. Gereon, St. Kunibert, St. Maria im Kapitol, St. Maria Lyskirchen, St. Pantaleon, St. Severin ve St. Ursula’dır.
SEA LIFE Königswinter, Köln'deki su altı dünyasını gözler önüne serer. 360 derecelik bir su altı tüneli aracılığıyla Ren'den başlayan yolculuk Kuzey Denizi yerleşim alanları ve Atlantik Okyanusu'nun içlerine kadar devam eder. Bu su altı gezisinde, içlerinde köpek balıklarının da bulunduğu sayısız deniz canlısı türü ile karşılaşmak mümkündür.

Kültür ve Eğlence
36 müze ve 118 galeriye sahip Köln, sanatı ile tüm dünyada tanınan bir kenttir. Ludwig Müzesi (Museum Ludwig), Avrupa post-modern sanatının merkezi olarak anılır. 20. yüzyılda ortaya konan her tarz çalışmayı burada bulmak mümkündür. Bu müzede, Rus ve Amerikan sanatçılardan Picasso'nun çok özel çalışmalarına, geniş bir perspektifte sanat eserleri sergilenir.
Çok sayıda sanat galerisi, her tarzda ve her döneme ait müzik, edebiyat eserleri, fotoğrafçılık, tiyatro, el sanatları, ticaret fuarları, kongreler, karnavallar ve konserler kentin kültürel zenginliğini meydana getirir.
Der Keller Tiyatrosu, Dom Tiyatrosu, Scala Tiyatrosu, Atelier Tiyatrosu ve Millowitsch Tiyatrosu kentte bulunan önemli tiyatrolardır.
Koelnmesse, modern bir ticaret fuarı merkezidir. 43.000’den fazla kişi ve kurumun katılımcı olarak yer aldığı dünyanın en önemli fuar organizasyonlarına öncülük eder. Her yıl kentte 60.000 uluslararası fuar ve 2.000'i aşkın kongre düzenlenir.
Köln, her dönemden her tarz müziğin icra edildiği ve pek çok konser organizasyonunun gerçekleştiği bir dünya şehridir. Ren yakınlarında yer alan Musikal Dome, Bischofsgartenstrabe 1'de bulunan Kölner Philharmonie, kentin en büyük şov ve müzik merkezi olan Köln arena konserlere ve müzik performanslarına ev sahipliği yapan başlıca merkezlerdir.
Kasım aylarında düzenlenen Carnival in Cologne (Köln Karnavalı), çok sayıda gösteri ve kutlamanın yapıldığı bir festivaldir.

Yeme İçme
3.000'in üzerinde meyhane, restorant, kahve, birahane Alman ve dünya mutfağından en lezzetli tatları sunar.
Köln’deki başlıca Alman lezzetleri şunlardır;
Himmel un Ääd (özel bir sos, soğan ve elma püresinin de katıldığı patates püresi), Flönz (bir çeşit sosis), Rievkoche (patates gözleme, özellikle elma püreli), Rheinischer Soorbrode (genellikle sığır etinden yapılan bir yemek), Röggelchen (çavdardan yapılan bir çeşit yiyecek, peynirle beraber yenir), Kölscher Kaviar (soğanlı bir çeşit sosis)...
Köln birası (Kölsch birası), oldukça özel ve farklı bir tada sahiptir. 0.2 litrelik silindir şeklindeki cam bardaklarda (Kölner Stangen) ikram edilir.

Alışveriş
Köln, mimarisi ve kültürünün yanı sıra büyük mağazaları ve alışveriş merkezleriyle de bilinir. Kentin alışveriş dünyasının sunduğu sınırsız alternatifler, her ihtiyaca ve isteğe cevap verebilir.
Hohe Straße ve Schildergasse caddeleri, yoğun alışveriş merkezleridir. Binlerce alışveriş alternatifinin sunulduğu bu caddelerde büyük mağazalar, moda butikler ve dünya markalarının şubeleri bulunur.
Mittelstraße ve Pfeilstraße, özel tasarım giysi dükkanlarının yer aldığı önemli alışveriş yerleridir. Köln'de çok sayıda alışveriş merkezi bulunur. Schildergasse caddesinin sonunda yer alan Olivandenhof ve Neumarktpassage Alışveriş Merkezleri en önemlilerindendir.

 
 
 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim   Online Rezervasyon

 
 Fuartur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Fuar Tur'a aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz.
Tüm fuar bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Fuar Tur sorumlu tutulamaz.

Web Tasarım