Yurtdışı Fuarları , Seyahat Danışmanınız....

Ana Sayfa  /  Favorilerime Ekle  /  Ana Sayfam Yap

 
  •                     Firmamız " RFL" nin
                            Türkiye Yetkili Seyahat Acentesidir....

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim  Biz Sizi Arayalım

Fuar Sektöründen Haberler
 INTERSCHUTZ 2020
Hannover'da Düzenlenmekte Olan Güvenlik Sektörde Lideri Olan "INTERSCHUTZ 2020" fuarı satışlarımız başlamıştır. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

 BATIMATEC 2020
CEZAYİRDE Düzenlenmekte Olan Yapı VE İnşaat Sektörünün Önemli Fuarlarından Olan "BATIMATEC 2020" Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. BATIMATEC fuarına katılmayı planlıyorsanız, erken en iyi otel odalarını ve en uygun uçak biletlerinden yararlanmak için bizimle iletişime geçin.

 MIDDLE EAST ELECTRICITY 2020
Güç ve Elektrik Sektörünün Önde Gelen "MIDDLE EAST ELECTRICITY 2020" Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. Fuarın büyük popülaritesi, Dubai Dünya Ticaret Merkezi yakınındaki otellerin çoğunun aylarca önceden rezerve edildiği anlamına geliyor. Orta Doğu Elektrik 2020'ye katılmayı planlıyorsanız, erken en iyi otel odalarını bulmak için bizimle ileşime geçin!

 WIRE & TUBE 2020
Uluslararası Tel ve Kablo Sektörünün Lideri olan "WIRE & TUBE 2020" Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

 COSMOPROF 2020
Kozmetik Sektörünün Lider Uluslararası Ticaret Fuarı Satışlarımız Başlamıştır. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

 Automechanika Middle East Dubai 2020
Otomotiv sektörünün önde gelen "Automechanika Middle East Dubai 2020" fuarı satışlarımız başlamıştır. Fuarın büyük popülaritesi, Dubai Dünya Ticaret Merkezi yakınındaki otellerin çoğunun aylarca önceden rezerve edildiği anlamına geliyor. Orta Doğu Elektrik 2020'ye katılmayı planlıyorsanız, erken en iyi otel odalarını bulmak için bizimle ileşime geçin!

 DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2020
Değerli Domotex asia China Floor 2020 Katılımcılarımız, Çin ofisimizden gelen bilgiye göre, Çin’in birkaç eyaletinde Coronavirus salgının görülmesi sebebiyle katılımcılarımızın ve ziyaretçilerin sağlık ve güvenliğini korumak için 24-26 Mart tarihlerinde planlanan DOMOTEX asia / CHINAFLOOR 2020'nin başka bir tarihe ertelenmesine karar verilmiştir. Yeni tarih ile ilgili ise, Çin yeni yılı tatillinden sonra yeni fuar tarihini en kısa süre içerisinde sizlerle paylaşıyor olacağız.

 Hannover Messe 2020
Dünyanın önde gelen endüstriyel teknoloji fuarı olan "Hannover Messe" Genel Sanayi fuarı satışlarımız başlamıştır. Hannover Fuar Alanı ve şehir genelinde otel mevcudiyeti üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Ziyaretçilere konum ve fiyat açısından en cazip fırsatlardan yararlanmak için etkinliklerin aylarından önce konaklama yerlerini ayarlamalarını tavsiye ederiz.

 Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İçin
Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İsteyen İşletmelerin Yapması Gerekenler

 Sayın Fuar Katılımcıları ve Ziyaretçileri
Sayfamızda bulamadığınız fuar paket turlarını size özel hazırlayabiliyoruz. 0212 278 44 11

 Fuarlar ve İş Seyahatleriniz İçin Firmanıza Özel Programlar
Yurt içinde ve yurt dışında konaklama, uçak, transfer, vize v.b. hizmetleri, siz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda hazırlıyoruz.
Bu hizmetlerimizden isterseniz paket program, isterseniz ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı olarak yararlanabilirsiniz.

 Vize
Vize konusunda acentemizden bilgi alabilirsiniz 0212 278 44 11 ( Mehmet ÇELEN - 0555 965 23 42 )

 Global Krizin Fuar Katılımlarına Etkisi
Dünya ülkelerini kasıp kavuran finansal krizin....

 Seyahat Hastalıkları Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz
Sağlığınız için seyahate çıkmadan önce yapmanız gereken önemli şeyler

Tüm Haberler

Fuar Arama
Fuar Adı :  
Sektör :  
Ülke :
Şehir :
Tarihi :  
   
Faydalı Linkler
Ülke Rehberi
 İş Adamının Seyahat Rehberi
  Uçuş Bilgileri
İç Hat     Geliş   Gidiş
Dış Hat     Geliş  Gidiş

Veriler DHMİ Atatürk Havalimanı
sisteminden anlık olarak alınmaktadır.

Fuar Bülten
Fuar Sektörünüz ile ilgili her türlü yenilikten haberdar olmak için mail listemize eklenin.
E-mail 

Sektör:

Firmamız Türkiye "TEK" Yetkili
Seyahat Acentesidir.

Devlet Destekli Fuarlar
 ∟ Milli Katılım Fuarları
 ∟ Bireysel Katılım Fuarları
 
 

 

Nuremberg ' Hakkında Bilgiler...

Geri Dön

  Şehir Haritası İçin Tıklayınız  -    Metro Haritası İçin Tıklayınız...

Genel Bilgiler

Alan:

186 km²

Nüfus:

502.491

Para Birimi:

Euro

Telefon Kodu:

+00 49

Zaman Dilimi:

Kış Saati : GMT +1 / Yaz Saati : GMT +2

Konuşulan Dil:

Almanca

Web Sitesi:

www.nuernberg.de


Havalimanı:
Nüremberg Havalimani
Adres :Nuremberg Airport, Nuremberg, Bavaria 90411 Germany
Telefon :+49 911 9 37 00

Nürnberg, Almanya’nın güneydoğusundaki Bavyera eyaletinin Münih’ten sonraki ikinci büyük kenti. Komşu kentleri Fürth, Erlangen ve Schwachbach ile Kuzey Bavyera’nın ekonomik ve kültürel merkezini oluşturuyor. Nürnberg, 115 kilometre uzunluğundaki Pegnitz Nehri’nin iki yakasında kurulu. Kenti 14 kilometre boyunca doğu-batı doğrultusunda geçen nehir, ardından Rednitz Nehri ile birleşiyor. Nürnberg’te yıl boyunca nemli bir iklim hâkim. Yağışlı gün sayısı, yağışsız günlerden daha fazla olur. Kentin tam olarak ne zaman kurulduğu bilinmemekle birlikte, 1050 yılına ait Kral 3. Heincrih dönemi belgelerinde, bu kentten “Nuorenberc (Taşlık Dağ)” olarak bahsedilir. Altın çağını 1470 ile 1530 yılları arasında yaşayan Nürnberg, o dönem Prag ve Köln ile birlikte Kutsal Roma İmparatorluğu’nun en önemli üç kentinden biriydi. Endüstri Devrimi’nin ardından Nürnberg, Almanya’nın ilk endüstri merkezlerinden bir haline geldi. Almanya’nın sivil ulaşımda kullanılan ilk demiryolu Nürnberg-Fürth arasına 1835 yılında inşa edildi. İkinci Dünya Savaşı öncesinde büyük Nazi mitinglerine sahne olan kent, savaş sırasında da büyük yıkıma uğradı. Savaş suçlularının yargılandığı Nürnberg Mahkemesi de bu kentte yapıldı. Bugün Nürnberg, yüzde 18’lik yabancı nüfus oranıyla dünyaya açık bir metropol olma yolunda ilerliyor. 70’lerin sonunda başlayan hizmet sektöründeki gelişim, kenti ekonomi, mühendislik, pazar araştırması ve e-ticaret konularında bir merkez haline getirdi. Şu anda Avrupa’nın en hızlı büyüyen fuar merkezlerinden biri olan Nürnberg’te her yıl en büyük oyuncak fuarının da dâhil olduğu 50 fuar düzenlenirken, 1.2 milyon kişi bu etkinlikleri ziyaret ediyor.

Gezilebilecek Yerler

Nürnberg’te özellikle kültürel zenginliği yansıtan pekçok yer var. Bunlar arasında Alman Ulusal Müzesi, Albrecht-Dürer Evi, Yeni Sanat ve Tasarım Müzesi gibi sergi alanları; tarihi Kaiserburg, anıtlar, çeşmeler ve kiliseler gibi yapılar mevcut.
Kentin yükseklerinde kurulu olan Kaiserburg, Nürnberg’in gerçek bir simgesi. Bu kale, Kutsal Roma İmparatorluğu döneminde, 1050 ile 1571 yılları arasında en önemli Kral rezidanslarından biriydi. Özellikle ana binadaki kral odaları, o döneme ait silah ve eşyalar ilgi çekici.
Hümanizmin ve reform döneminin en önemli isimlerinden Arbrecht Dürer, Nürnberg’te yaşadı. Ressam, grafikçi, matematikçi ve sanat teorisyeni Dürer’in 1509 ile 1528 arasında yaşadığı ve çalıştığı ev bugün bir müze haline dönüştürülmüş halde. Müzede hem Dürer’in eserleri hem de kullandığı özel eşyaları görülebiliyor. Pazartesi günleri hariç her gün sabah 10’da açılan müze akşam 17’de kapanıyor. Perşembeleri kapanış 20’de.
Nürnberg’in eski şehir meydanındaki Weisser Turm, 1250 yılına tarihlenen bir kule. İkinci Dünya Savaşı sonrası tekrar restore edilen kulenin hemen önüne, 1981 yılında bir çeşme yapıldı. Heykeltıraş Jürgen Weber tarafından yapılan Ehekarussell adlı bu çeşme bir aşk şiirinden esinlenerek yaratıldı. Toplam altı sahnede evliliğin tüm evreleri betimleniyor. Tutkuyla başlayan ve ölümle noktalanan bir evlilik betimlemesi olan çeşme, Nürnberg’in simgelerinden biri.
Frauenkirche, bölgenin ilk gotik ve Helenik kilisesi. Yıkılan eski bir sinagogun 1355 yılında Kral IV. Karl tarafından onarılmasıyla kiliseye dönüştürüldü. St. Elisabeth, St. Egidien, St. Jacob, St. Klara kiliseleri ve St. Lorenz, St. Sebald bazilikaları kentin mimarileriyle öne çıkan diğer dini ve tarihi yapıları.
Kentin tarihi havasını solumak isteyenler için Handwerkerhof mutlak görülmesi gereken bir bölge. Eski kent kalesi ve kuleleriyle çevrili olan, büyük tren istasyonunun tam karşısındaki Handwerkerhof’da özellikle el sanatları çok ünlü. Takıdan oyuncağa, kıyafetten kap kacağa pek çok el işi bulabilirsiniz.


Kültür ve Eğlence

Nürnberg özellikle müzik festivalleri ve müzeleriyle öne çıkıyor. Kentte, Albrecht Dürer müzesi dışında ortaçağ dönem eserleri, İkinci Dünya Savaşı dönemini,endüstri kültürünü anlatan müzeler, oyuncak müzesi, trafik müzesi gibi 10 müze bulunuyor.
Kentteki en önemli müzik etkinliklerinden biri 1951’den bugüne her yıl haziran ve temmuz aylarında düzenlenen Uluslararası Orgel Haftası (Internationale Orgelwoche). Ortaçağa kadar uzanan bir repertuarın çalındığı bu konserler, “Avrupa’nın Eski Müzik Festivali” olarak da adlandırılıyor.
Nürnberg Open Air festivali ise klasik müziğin Woodstock’u olarak tabir ediliyor. 2000 yılından bu yana temmuz ve ağustosta düzenlenen festival, 100 bin civarındaki izleyicisiyle Avrupa’nın en büyük klasik müzisk organizasyonu. Festival bir piknik havasında geçiyor ve giriş ücretsiz.
Kent rock müziğe de duyarlı. Nürnberg Zeppelinfeld stadında gerçekleşen Rock im Park, Avrupa’nın en büyük rock festivallerinden biri. Festival 1997 yılından beri düzenleniyor.
 

Yeme İçme

Nürnberg mutfağı dünyada iki yiyecekle bilinir: “Lebkuchen” ve “bratwurst”. Bir tür baharatlı çörek olan lebkuchen’da en az yüzde 25 badem, fındık ya da ceviz benzeri bir kuruyemiş ile turunçgil, bal, yumurta gibi besinler bulunur. Bu yiyecek, 1926 yılından bu yana Nürnberger Lebkuchen adıyla tescilli.
Bratwurst ise, Almanya’da çokça bulunan bir tür domuz sosisi. “drei im weggla” olarak adlandırılan bir fast food mönüsü de var. Parmak büyüklüğünde üç sosisin bir ekmeğin içine koyulduğu bu sandviç, turistlerin en çok ilgi gösterdiği yemeklerden.
Domuz eti bulunmayan yiyeceklerin başında ise “ochsenmaul“ olarak adlandırılan ve çeşitli sığır türlerinden elde edilen et var. Bu etle salata da hazırlanıyor.
Nürnberg’teki bu geleneksel yemekler için sokak kafeteryalarını seçebilirsiniz. Hangi restoranda neler bulabileceğinize dair detaylı bilgiler, kent içinde kolayca bulabileceğiniz ve belediye tarafından çıkarılan kent rehberlerinde mevcut. Geleneksel yemekler dışında, özellikle İtalyan mutfağından seçeneklere de kolayca ulaşabiliyorsunuz.


Alışveriş

Nürnberg’in özellikle eski şehir merkezinde alışveriş yapmak çok keyifli. Çünkü 1996 yılında yenilenen yürüme yolu, Avrupa’nın en büyük caddelerinden biri olma özelliğine sahip. Bu eski hava içinde oldukça lüks butikler, ışıltılı pasajlar ve alışveriş merkezleri bulunuyor.
Bir başka alışveriş noktasıysa Lorenz Kilisesi’nin çevresi. Karolinen sokağı boyunca her keseye uygun, aile boyu bir alışveriş yapmak mümkün. Hemen yakınındaki Kaisser caddesi, daha çok markalı butiklerin bulunduğu bir bölge. Bu caddeden, haftalık pazara ulaşabiliyorsunuz.
Eski kent kalesi ve kuleleriyle çevrili olan, büyük tren istasyonunun tam karşısındaki Handwerkhof bölgesinde özellikle el sanatları ürünleri satılıyor. Buradan daha çok hediye amaçlı eşyalar satın alabilirsiniz.

 
 
 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim   Online Rezervasyon

 
 Fuartur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Fuar Tur'a aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz.
Tüm fuar bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Fuar Tur sorumlu tutulamaz.

Web Tasarım