Yurtdışı Fuarları , Seyahat Danışmanınız....

Ana Sayfa  /  Favorilerime Ekle  /  Ana Sayfam Yap

 
  •                    Firmamız " RFL" nin
                            Türkiye Yetkili Seyahat Acentesidir....

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim  Biz Sizi Arayalım

Fuar Sektöründen Haberler
 CeBIT Hannover Bilişim Fuarı 2017
2017 partner ülkesi Jaonya olan CeBIT 2017 için ücretsiz fuar biletlerimiz gelmiştir.

 Hannover Messe Sanayi Fuarı 2017
Hannover Messe Sanayi Fuarı 2017 ücretsiz fuar biletlerimiz gelmiştir.

 BAU Munich 2017
Münih, Uluslararası Yapı Teknolojileri Ve İnşaat Malzemeleri Fuarı

 Hannover Messe 2017
Dünyanın En Büyük Sanayi Fuarı

 Middle East Electricity Dubai 2017
Orta Doğu'nun Önde Gelen Enerji Sanayi Fuari

 CeBIT 2017
Avrupa'nın bir numaralı Bilişim, Teknoloji Fuarı

 Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İçin
Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İsteyen İşletmelerin Yapması Gerekenler

 Sayın Fuar Katılımcıları ve Ziyaretçileri
Sayfamızda bulamadığınız fuar paket turlarını size özel hazırlayabiliyoruz. 0212 278 44 11

 Fuarlar ve İş Seyahatleriniz İçin Firmanıza Özel Programlar
Yurt içinde ve yurt dışında konaklama, uçak, transfer, vize v.b. hizmetleri, siz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda hazırlıyoruz.
Bu hizmetlerimizden isterseniz paket program, isterseniz ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı olarak yararlanabilirsiniz.

 Vize
Vize konusunda acentemizden bilgi alabilirsiniz 0212 278 44 11 ( Mehmet ÇELEN - 0555 965 23 42 )

 Global Krizin Fuar Katılımlarına Etkisi
Dünya ülkelerini kasıp kavuran finansal krizin....

 Seyahat Hastalıkları Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz
Sağlığınız için seyahate çıkmadan önce yapmanız gereken önemli şeyler

Tüm Haberler

Fuar Arama
Fuar Adı :  
Sektör :  
Ülke :
Şehir :
Tarihi :  
   
Faydalı Linkler
Ülke Rehberi
 İş Adamının Seyahat Rehberi
  Uçuş Bilgileri
İç Hat     Geliş   Gidiş
Dış Hat     Geliş  Gidiş

Veriler DHMİ Atatürk Havalimanı
sisteminden anlık olarak alınmaktadır.

Fuar Bülten
Fuar Sektörünüz ile ilgili her türlü yenilikten haberdar olmak için mail listemize eklenin.
E-mail 

Sektör:

Firmamız Türkiye "TEK" Yetkili
Seyahat Acentesidir.

Devlet Destekli Fuarlar
 ∟ Milli Katılım Fuarları
 ∟ Bireysel Katılım Fuarları
 
 

 

  GÜNEY AFRİKA ' Hakkında Bilgiler...

Geri Dön

  ■ Bothaville     ■ Cape Town    ■ Durban    ■ Johannesburg    ■ Midrand    ■ Pietermaritzburg    ■ Port Elizabeth    ■ Potchefstroom     ■ Pretoria     ■ Stellenbosch  
 

GÜNEY AFRİKA ' Hakkında Bilgiler...

Başkent Yürütme: Pretoria
Yargı: Bloem Fontein
Yasama: Cape Town

Coğrafi Konum

Güney Afrika, Afrika kıtasının en güney ucunu kaplıyor. Toplam 2 bin 500 kilometrelik sahil şeridi hem Atlantik hem de Hint okyanuslarına kıyı oluşturuyor. Güney Afrika’nın orta ve güneyi okyanus kıyılarıyla kaplıyken, kuzey sınırında Namibya, Botswana, Zimbabwe, Mozambik ve Swaziland ülkeleri uzanıyor. Yine tamamen Güney Afrika toprakları içinde, ülkenin doğusunda Lesoto Krallığı bir ada ülke olarak yer alıyor. Ülkenin merkezinde 900 ile 2000 metre arasında değişen dağlar yükselirken, kıyı kesimini düzlük alanlar kaplıyor.

Coğrafik Koordinatlar

22°-35°K / 17°-33° D

İklim

Güney Afrika, coğrafyası nedeniyle, birbirinden çok farklı iklim kuşaklarını barındırır. Namibya sınırındaki Kalahari’de, çöl iklimi görülürken, Mozambik sınırında tropikal iklim görülür. Ülke topraklarının büyük bir bölümü Yengeç dönencesinde yer aldığından, genel anlamda iklim kurudur.

Zaman Dilimi

GMT +2

Dil

AFRIKA DİLİ

Diğer Diller

İngilizce, isiNdebele, isiXhosa, isiZulu, Kuzey Sotho, Güney Sotho, Setswana, Siswati, Tshivenda, Xitsonga

Para Birimi

Güney Afrika Randı

Telefon
(Şebeke ve GSM)

Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıdan): 0027, Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıya): 00 + ilgili ülke kodu

Mobil Telefon

GSM 900/1800, 3G, EDGE

Acil Telefonlar

Sabit hatlardan: Polis 10111, İlk Yardım 10177, Acil Durum 107, Deniz Kurtarma Enstitüsü 082911. Cep telefonundan tüm acil durumlar 112

İnternet

.za

Mesai Saatleri

Bankalar ve diğer resmi kurumlar 09.00–15.00 (Pazartesi-Cuma) ve 08.30–11.00 (Cumartesi). Alışveriş saatleri 08.00–17.00 (Pazartesi-Cuma) ve 08.30–11.00 (Cumartesi).

Resmi Tatiller

Yeni Yıl (1 Ocak), Kutsal Cuma (21 Mart), Paskalya (24 Mart), Özgürlük Günü (27 Nisan), İsa'nın Göğe Çıkışı (1 Mayıs), Gençlik Günü (16 Haziran), Milli Kadınlar Günü (9 Ağustos), Miras Günü (24 Eylül), Barış Günü (16 Aralık), Noel (25 Aralık), İyi Niyet Günü (26 Aralık)

Elektrik

220-240V/50HZ

                                                                                               ---GENEL BİLGİLER---
Güney Afrika tarihi, insanlık tarihiyle eş tutulabilecek bir geçmişe sahip. Çünkü bu ülkede bulunan ve dünyanın bulunan en eski arkeolojik fosillerinden Australopithecus africanus, yaklaşık 3.5 milyon yaşında. Yine Güney Afrika sınırlarında, yaklaşık 20 bin yıldır yaşamın olduğu biliniyor. Ülkenin modern tarihi, Hollandalıların 1652 yılında Ümit Burnu’na bir kale inşa etmesiyle başladı. Özellikle 19 yüzyıl sonunda elmas bulmak için bölgeye akın eden Avrupalılarla, Güney Afrika nüfus yapısı değişmeye başladı. 1994 yılında Nelson Mandela ülkenin ilk siyahi lideri olarak seçilene kadar, Güney Afrika, buraya göçen beyaz azınlık tarafından yönetildi. Günümüzde Güney Afrika, hem okyanus kıyıları hem de ulusal parklarıyla önemli bir seyahat noktası konumunda.
Güney Afrika ekonomisi özellikle 1970’li yıllardan itibaren çok gelişti. Ülkenin yer altı kaynakları çok zengin. Dünyanın en büyük altın yataklarına sahip ülkede elmas, platin, krom gibi zengin maden yatakları bulunuyor. Son zamanlarda turizm de ekonomide önemli bir yer tutuyor. GSMH’nın yüzde 64’ü hizmet sektöründen, yüzde 32’si endüstriyel üretimden geliyor. Ülkede pek çok önemli uluslar arası etkinlik düzenleniyor. Ülkenin en büyük kentlerinden Johannesburg’taki Kyalami Pisti her yıl Formula 1’e ev sahipliği yapıyor. 2010 yılındaki Dünya Futbol Şampiyonası da Güney Afrika’da düzenlenecek. Güney Afrika, bu gelişim hızı sayesinde, Afrika kıtasının politikasında da en etkin rolü oynuyor.
Güney Afrika’nın en fazla ziyaret edilen bölgesi Cape Town’un limanı Victoria&Albert Waterfront. İnşası 1679 yılında tamamlanan ve Afrika kıtasında bozulmadan günümüze kalan en eski yapı olan Ümit Burnu Kalesi yine Cape Town’da bulunuyor. Ülkenin en büyük vahşi doğa koruma alanı Kruger Milli Parkı, özellikle safari turlarının gözde mekânı. Yine Karoo Milli Parkı, önemli doğal alanlardan biri. Cape Town, daha çok sahil kesimindeki plajlarıyla ünlüyken, Johannesburg kenti milli parkları, müzeleri ve uluslar arası organizasyonlarla dikkat çekiyor.
Güney Afrika dünyada sayılı büyüleyici kozmopolit ender ülkelerden biridir. Değisik kara yapısı insanları tarihi kültür çesitliliği ile egzotik kombinasyonu seyyahlara özel bir ilgi uyandırmaktadir.Güney Afrika en iyi ve sakin sahilleri Kruger gibi ünlü vahsi hayat parklarına dogal manzaralara güçlü apartie havasına sahiptir.

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim   Online Rezervasyon

 
 Fuartur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Fuar Tur'a aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz.
Tüm fuar bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Fuar Tur sorumlu tutulamaz.

Web Tasarım