Yurtdışı Fuarları , Seyahat Danışmanınız....

Ana Sayfa  /  Favorilerime Ekle  /  Ana Sayfam Yap

 
  •                    Firmamız " RFL" nin
                            Türkiye Yetkili Seyahat Acentesidir....

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim  Biz Sizi Arayalım

Fuar Sektöründen Haberler
 AUTOMECHANIKA SHANGHAI 2018
Otomotiv sanayisinin önde gelen fuarlarından "AUTOMECHANIKA SHANGHAI 2018" fuar satışı başlamıştır...

 CeBIT Hannover Bilişim Fuarı 2019
Bilgisayar,bilişim ve iletişim alanında önde gelen adını duyurmuş fuarlardan birisidir.Fuar satışları başlamıştır...

 Hannover Messe Sanayi Fuarı 2019
Sanayi sektörünün önde gelen fuarlarından "Hannover Messe" Genel Sanayi fuarı satışlarımız başlamıştır...

 BAU Munich 2019
Uluslararası yapı-inşaat malzemeleri,makinaları ve teknolojileri sektörünün önde gelen fuarlarından olan "BAU Munich 2019" satışları başlamıştır...

 Middle East Electricity Dubai 2019
Orta Doğu'nun Önde Gelen Enerji Sanayi Fuarının satışları başlamıştır...

 Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İçin
Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İsteyen İşletmelerin Yapması Gerekenler

 Sayın Fuar Katılımcıları ve Ziyaretçileri
Sayfamızda bulamadığınız fuar paket turlarını size özel hazırlayabiliyoruz. 0212 278 44 11

 Fuarlar ve İş Seyahatleriniz İçin Firmanıza Özel Programlar
Yurt içinde ve yurt dışında konaklama, uçak, transfer, vize v.b. hizmetleri, siz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda hazırlıyoruz.
Bu hizmetlerimizden isterseniz paket program, isterseniz ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı olarak yararlanabilirsiniz.

 Vize
Vize konusunda acentemizden bilgi alabilirsiniz 0212 278 44 11 ( Mehmet ÇELEN - 0555 965 23 42 )

 Global Krizin Fuar Katılımlarına Etkisi
Dünya ülkelerini kasıp kavuran finansal krizin....

 Seyahat Hastalıkları Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz
Sağlığınız için seyahate çıkmadan önce yapmanız gereken önemli şeyler

Tüm Haberler

Fuar Arama
Fuar Adı :  
Sektör :  
Ülke :
Şehir :
Tarihi :  
   
Faydalı Linkler
Ülke Rehberi
 İş Adamının Seyahat Rehberi
  Uçuş Bilgileri
İç Hat     Geliş   Gidiş
Dış Hat     Geliş  Gidiş

Veriler DHMİ Atatürk Havalimanı
sisteminden anlık olarak alınmaktadır.

Fuar Bülten
Fuar Sektörünüz ile ilgili her türlü yenilikten haberdar olmak için mail listemize eklenin.
E-mail 

Sektör:

Firmamız Türkiye "TEK" Yetkili
Seyahat Acentesidir.

Devlet Destekli Fuarlar
 ∟ Milli Katılım Fuarları
 ∟ Bireysel Katılım Fuarları
 
 

 

  BREZİLYA ' Hakkında Bilgiler...

Geri Dön

  ■ Belo Horizonte    ■ Bento Gonçalves    ■ Brasilia     ■ Cachoeiro de Itapemirim    ■ Campinas     ■ Caxias do Sul    ■ Chapecó     ■ Curitiba    ■ Espirito Santo    ■ Florianópolis     ■ Fortaleza    ■ Gramado     ■ Joinville SC     ■ Macae    ■ Não-Me-Toque    ■ Niteroi    ■ Novo Hamburgo    ■ Olinda     ■ Porto Alegre     ■ Ribeirao Preto    ■ Rio de Janeiro    ■ Salvador da Bahia    ■ Sao Jose dos Campos    ■ Sao Paulo    ■ Serra, Espírito Santo    ■ Sertaozinho    ■ Vitoria 
 

BREZİLYA ' Hakkında Bilgiler...

Başkent

Brasilia

Coğrafi Konum

Brezilya, Güney Amerika’nın doğusunda, Atlas Okyanusu boyunca uzanır. Okyanus kıyısı dışında, kıtanın iç kesimlerinde de toprakları vardır. Ekvador ve Şili dışında tüm Güney Amerika ülkeleri ile komşu olan Brezilya’nın güneyinde Uruguay, güneybatısında Arjantin ve Paraguay, batısında Bolivya ve Peru, kuzeybatısında Kolombiya, batısında Venezüella, Guyana, Surinam ve Fransız Guyana’sı yer alır. Ülkenin kuzeyini Amazon ve yağmur ormanları kaplarken, güneyinde dağlar yükselir. Orta batısında savan iklimi görülürken, halkın büyük bir kısmı Atlantik Okyanusu kıyısındaki büyük kentlerde yaşar. Dünyanın beşinci büyük ülkesi Brezilya, 190 milyonu bulan nüfusuyla Güney Amerika’nın da en kalabalık ülkesi konumunda.

Coğrafik Koordinatlar

10 00 G, 55 00 B

İklim

Brezilya geniş bir coğrafyaya yayıldığı için, birbirinden farklı iklim özellikleri gösterir. Ancak yoğun olarak tropik iklim kuşağında yer alan Brezilya’da yıl içinde büyük sıcaklık değişimleri yaşanmaz. Ancak bölgeler arasında mikroklima örneklerine sıkça rastlanır. Kuzeydeki Amazon bölgesinde çok nemli bir iklim hakimdir, yılın hemen her zamanı yağış alır. Ülkenin orta bölgelerindeki savan iklimi görülür, yağış belli dönemlerde etkili olur. Ülkenin batısındaki dağlık bölgelerde soğuk kış ayları yaşanır. Özellikle yükseklerde kar görülür.

Zaman Dilimi

GMT -3

Dil

PORTEKİZCE

Diğer Diller

 

Para Birimi

Real

Telefon
(Şebeke ve GSM)

Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıdan): 0055,
Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıya): 00 + ilgili ülke kodu

Mobil Telefon

GSM 900/1800/2100, 3G, HSDPA, EDGE

Acil Telefonlar

Tüm ülke çapında 190 – Polis, 192 – Ambulans, 193 - İtfaiye

İnternet

.br

Mesai Saatleri

Bankalar ve diğer resmi kurumlar 09.00–15.00 (Pazartesi-Cuma) ve 08.30–11.00 (Cumartesi). Alışveriş merkezleri 10.00–22.00 (Pazartesi-Cumartesi).

Resmi Tatiller

Yeni Yıl (1 Ocak), Saint Sebastian Günü (20 Ocak, sadece Rio de Janeiro’da), Sao Paulo’nun Kuruluşu (25 Ocak, Sadece Sao Paulo’da), Rio Festivali (Şubat ayın ortasında Paskalya’dan 7 hafta önce), Paskalya (24 Mart), Tiradentes (21 Nisan), İsa'nın Göğe Çıkışı (1 Mayıs), Corpus Christi (Mayıs-Haziran, Paskalya’dan 60 gün sonra), Bağımsızlık Günü (7 Eylül), Patroness of Brazil (12 Ekim), Finados (2 Kasım), Cumhuriyet Bayramı (15 Kasım), Noel (25 Aralık), İyi Niyet Günü (26 Aralık)

Elektrik

120-240V/60HZ

                                                                                               ---GENEL BİLGİLER---
Brezilya 1500 yılında Portekizli denizci Pedro Alvares Cabral tarafından keşfedildi ve Portekiz kolonisine dönüştürüldü. Bağımsızlığını 1822 yılında ilan eden ülke, önce imparatorluk oldu, 1889 yılından itibaren de Brezilya Federal Cumhuriyeti olarak hayatına devam ediyor.
Güney Amerika’nın en kalabalık ülkesi Brezilya’nın en büyük kenti, 20 milyonu bulan nüfusuyla kıtanın en kalabalık kenti de olan Sao Paulo. Nüfusu 11. 4 milyon olan Rio de Janeiro, 4 milyonluk Belo Horizonte, 4 milyonluk Porto Alegre, 3.6 milyonluk Refice, 3.4 milyonluk Fortaleza ve Salvador da Bahaia, 2.2 milyonluk başkent Brasilia ülkenin en büyük ve kalabalık yerleşim merkezleri.
Bu kentlerden Sao Paulo ülkenin ekonomik ve endüstri merkezi. Ülkenin tek borsası Bovespa burada işlem görüyor. Ekonomisinin gelişmesiyle nüfusu her geçen yıl artan kent, bununla birlikte trafik ve çevre sorunlarıyla karşı karşıya. Kent nüfusunun büyük bir bölümü İtalyan kökenli. Panoramik kent manzarası sunan restoranıyla, Sao Paulo’nın 168 metrelik en yüksek ikinci binası Edificio Italia, kentin tiyatroları, venüleri, gece yaşamıyla ünlü olmasının yanında, İtalya dışında İtalyan kültürünün yaşatıldığı en büyük merkez Bixiga, yaklaşık 1.5 milyon metrekarelik alanıyla Sao Paulo’nun “Central Park”ı konumundaki devasa doğal alan Ibirapuera Park gezilebilecek başlıca yerler. Rua Oscar Freire, Houte Couture markalar ve mücevher; Rua Jose Paulino, uygun fiyatlı tekstil; Rua Santa Ifigenia da elektronik alışverişi yapılabilecek caddeler. Formula 1’in Intergalos pistindeki yarışı, dünyanın en eski bienali, dünyanın en büyük eşcinsel yürüyüşü Pride Parade kentteki önemli etkinlikler.
Yaklaşık 200 yıl ülkenin başkenti konumundaki Rio de Janeiro, aynı zamanda en çok tanınan kent konumunda. Bugünse bürokratik öneminden öte dünyanın en renkli festivali Rio Karnavalı, Copacabana ve Ipanema gibi plajları, dünyanın yeni yedi harikasından biri kabul edilen Kurtarıcı İsa Heykeli, Maracana Stadyumu, futbol, müzik ve samba ile anılıyor. Sokaklarında her ten rengin insanı görmenin mümkün olduğu Rio, ülkenin etnik çeşitliliği en fazla olduğu ve bu konuda en rahat yerlerin başında geliyor. Sugarloaf Dağı’nın tepesine yapılan yolculuk ve Rio manzarasını izlemek kentteki turistik aktivitelerin birincisi. Şehir içinde 32 kilometrekare alana yayılan Tijuca Milli Parkı, Brezilya kıyısındaki Atlantik yağmur ormanlarında nesli tehlike altında bulunan pek çok bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapıyor. Rio, gece hayatıyla da oldukça ünlü. Bir yanda dünyaca ünlü gece kulüpleri, diğer yanda tam bir “yer altı” eğlence dünyası var. Ronaldo gibi futbol yıldızlarını ya da Mick Jagger gibi isimleri girişin çok pahalı olduğu Baronetti, Nuth, Catwalk, Help, Skylounge gibi mekânlarda görebilirsiniz. Kentte kriminal olaylar çok fazla olduğundan turistlerin çok dikkat etmesi gerekiyor.

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim   Online Rezervasyon

 
 Fuartur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Fuar Tur'a aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz.
Tüm fuar bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Fuar Tur sorumlu tutulamaz.

Web Tasarım