Yurtdışı Fuarları , Seyahat Danışmanınız....

Ana Sayfa  /  Favorilerime Ekle  /  Ana Sayfam Yap

 
  •                    Firmamız " RFL" nin
                            Türkiye Yetkili Seyahat Acentesidir....

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim  Biz Sizi Arayalım

Fuar Sektöründen Haberler
 AUTOMECHANIKA SHANGHAI 2018
Otomotiv sanayisinin önde gelen fuarlarından "AUTOMECHANIKA SHANGHAI 2018" fuar satışı başlamıştır...

 CeBIT Hannover Bilişim Fuarı 2019
Bilgisayar,bilişim ve iletişim alanında önde gelen adını duyurmuş fuarlardan birisidir.Fuar satışları başlamıştır...

 Hannover Messe Sanayi Fuarı 2019
Sanayi sektörünün önde gelen fuarlarından "Hannover Messe" Genel Sanayi fuarı satışlarımız başlamıştır...

 BAU Munich 2019
Uluslararası yapı-inşaat malzemeleri,makinaları ve teknolojileri sektörünün önde gelen fuarlarından olan "BAU Munich 2019" satışları başlamıştır...

 Middle East Electricity Dubai 2019
Orta Doğu'nun Önde Gelen Enerji Sanayi Fuarının satışları başlamıştır...

 Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İçin
Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İsteyen İşletmelerin Yapması Gerekenler

 Sayın Fuar Katılımcıları ve Ziyaretçileri
Sayfamızda bulamadığınız fuar paket turlarını size özel hazırlayabiliyoruz. 0212 278 44 11

 Fuarlar ve İş Seyahatleriniz İçin Firmanıza Özel Programlar
Yurt içinde ve yurt dışında konaklama, uçak, transfer, vize v.b. hizmetleri, siz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda hazırlıyoruz.
Bu hizmetlerimizden isterseniz paket program, isterseniz ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı olarak yararlanabilirsiniz.

 Vize
Vize konusunda acentemizden bilgi alabilirsiniz 0212 278 44 11 ( Mehmet ÇELEN - 0555 965 23 42 )

 Global Krizin Fuar Katılımlarına Etkisi
Dünya ülkelerini kasıp kavuran finansal krizin....

 Seyahat Hastalıkları Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz
Sağlığınız için seyahate çıkmadan önce yapmanız gereken önemli şeyler

Tüm Haberler

Fuar Arama
Fuar Adı :  
Sektör :  
Ülke :
Şehir :
Tarihi :  
   
Faydalı Linkler
Ülke Rehberi
 İş Adamının Seyahat Rehberi
  Uçuş Bilgileri
İç Hat     Geliş   Gidiş
Dış Hat     Geliş  Gidiş

Veriler DHMİ Atatürk Havalimanı
sisteminden anlık olarak alınmaktadır.

Fuar Bülten
Fuar Sektörünüz ile ilgili her türlü yenilikten haberdar olmak için mail listemize eklenin.
E-mail 

Sektör:

Firmamız Türkiye "TEK" Yetkili
Seyahat Acentesidir.

Devlet Destekli Fuarlar
 ∟ Milli Katılım Fuarları
 ∟ Bireysel Katılım Fuarları
 
 

 

  ALMANYA ' Hakkında Bilgiler...

Geri Dön

  ■ Aschersleben     ■ Augsburg    ■ Bad Dürkheim    ■ Bad Kreuznach    ■ Bad Liebenzell    ■ Bad Neuenahr-Ahrweiler    ■ Bad Salzuflen    ■ Berlin    ■ Bochum    ■ Bonn    ■ Bottrop     ■ Böblingen    ■ Bremen    ■ Chemnitz    ■ Cottbus    ■ Darmstadt     ■ Deinste     ■ Dillenburg     ■ Donaueschingen    ■ Dortmund    ■ Dresden    ■ Duisburg    ■ Düren    ■ Düsseldorf    ■ Erding    ■ Erfurt    ■ Essen    ■ Frankfurt    ■ Freiburg im Breisgau    ■ Friedrichshafen    ■ Fulda    ■ Gottingen     ■ Großharthau     ■ Gülzow-Prüzen     ■ Haldensleben     ■ Hamburg    ■ Hamelin    ■ Hannover    ■ Heidelberg    ■ Herford    ■ Hessen    ■ Hof     ■ Hofheim    ■ Husum    ■ Idar Oberstein    ■ Ilmenau    ■ Karlsruhe    ■ Kassel    ■ Koblenz    ■ Köln    ■ Leipzig    ■ Lingen     ■ Löhne    ■ Ludwigsburg     ■ Ludwigshafen    ■ Magdeburg    ■ Mainz    ■ Mannheim    ■ Marburg    ■ Mönchengladbach     ■ Munich    ■ Münster    ■ Neunkirchen (Saarland)     ■ Neuruppin     ■ Neuss    ■ Neustadt in Holstein     ■ Nuremberg    ■ Offenbach am Main    ■ Offenburg    ■ Olbernhau     ■ Oldenburg    ■ Paderborn    ■ Pforzheim    ■ Pirmasens     ■ Potsdam     ■ Radolfzell    ■ Redefin     ■ Reutlingen    ■ Rheda-Wiedenbrück     ■ Rheinberg    ■ Riesa     ■ Rostock    ■ Saarbrucken    ■ Sindelfingen    ■ Sinsheim    ■ Soltau     ■ Stendal     ■ Stuttgart    ■ Suhl     ■ Tuttlingen    ■ Ulm    ■ Überherrn     ■ Villingen Schwenningen    ■ Weinheim     ■ Wetzlar    ■ Wiesbaden    ■ Wolfratshausen    ■ Wotersen    ■ Würzburg 
 

  ALMANYA ' Hakkında Bilgiler...

Başkent

Berlin

Coğrafi Konum

Deniz kıyısındaki Avrupa ile kıtasal batı arasında yer alan Almanya'nın, Danimarka'ın güneyinde Baltık Denizi ve Kuzey Denizi'ne kıyısı vardır. Hollanda, Belçika, Fransa, İsviçre, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Lüksemburg ve Polonya ile sınır komşusudur.

Coğrafik Koordinatlar

51 00 K, 9 00 D

İklim

Ilıman ve denizin etkisinde; nadiren sıcak dağ rüzgarı; serin, bulutlu ve yağışlı kışlar ve yazlar

Zaman Dilimi

GMT +1

Dil

ALMANCA

Diğer Diller

 

Para Birimi

EURO

Telefon
(Şebeke ve GSM)

Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıdan): 0049, Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıya): 00 + ilgili ülke kodu

Mobil Telefon

GSM 900/1800

Acil Telefonlar

Ambulans 112, Polis 110, İtfaiye 112.

İnternet

.de

Mesai Saatleri

Bankalar 08.30 – 13.00 ve 13:30 – 16.00 (Ptsi-Cuma), Perşembe Saat 17:30'a kadar; Mağazalar 09:00/10.00 – 21:00/22:00 (Ptsi-Cum), 09:00/10:00 – 16:00/20:00 (Ctsi-Paz)

Resmi Tatiller

Yeni Yıl (1 Ocak), Kutsal Üç Krallar (6 Ocak), Kutsal Cuma (21 Mart), Paskalya (24 Mart), İşçi Günü (1 Mayıs), Hz. İsa'nın Göğe Çıkışı (1 Mayıs), Pantkot Yortusu (12 Mayıs), Katolik Yortusu (22 Mayıs), Hz. Meryem'in Göğe Çıkışı (15 Ağustos), Almanya'nın Birleşmesi Günü (3 Ekim), Reform Günü (31 Ekim), Azizler Yortusu (1 Kasım), Hristiyan Festivali (16 Kasım), Tövbe Günü (19 Kasım), Noel (25–26 Aralık), Başlıca tatil sezonu (Haziran- Eylül)

Elektrik

230V 50Hz

                                                                                               ---GENEL BİLGİLER---
Almanya, 1949 yılında batılı müttefiklerin işgali altında Federal Almanya Cumhuriyeti ve Sovyetler'in işgali altında Demokratik Almanya Cumhuriyeti olarak ikiye bölünmüştür. Soğuk savaşın bitmesi ile 1990 yılının Ocak ayında yeniden birleşmiştir. Almanya, bölünmüş olarak geçen uzun bir tarihin doğal bir sonucu olarak kültürel ve tarihi açıdan insanı hayrette bırakan bir çeşitliliğe sahiptir. Bunun yanı sıra coğrafik nimetler ülkeyi bir cazibe merkezi haline getirmiştir. Ülkenin başkenti olan ve yarım yüzyıla yakın bir süreyi bölünmüş bir kent olarak geçiren Berlin, bu çeşitliliğin en iyi yansımasıdır. Berlin'de yer alan ve mutlaka ziyaret etmeniz gereken Brandenburg Gate Almanya'nın birleşmiş olmasının sembolüdür. Kaleler, manastırlar, ortaçağ köyleri, ülkenin şaraplarıyla ünlü köyleri, özellikle Ren Nehri Vadisi boyunca uzanan şarap bağları, Almanya'nın sahip olduğu kültür, eğlence, coğrafya ve tarihe dair zenginlikten birkaç örnektir. Ülkenin kuzeydoğu ve kuzeybatısında Kuzey Denizi ve Baltık Denizi boyunca uzanan ve 1.000 km'yi bulan plajlar, başta Tuna ve Ren olmak üzere çok sayıda nehir ve göl, ülkenin kuzeyinde yer alan adalar, muhteşem ulusal park ve bahçeler ülke coğrafyasının sunmuş olduğu tabiat hazinesinden birkaç örnektir. Constance Nehri yakınlarında Ren Nehri boyunca uzanan Black Forest (Siyah Orman) ve Berlin ile Batı Pomerania arasında yer alan göllerden ve nehirlerden beslenen ve benzersiz sandal gezintileri yapabileceğiniz su yolları sizleri büyüleyecektir. Bu bölgede yer alan ve 4000'i bulan nehir, göl, dere ve kanallar Avrupa'nın en çarpıcı su yolu sistemlerinden birini meydana getirir. Avrupa Birliği(AB)'nin en önemli üyelerinden biri olan Almanya, Avrupa'nın en büyük ekonomisine sahiptir. Ülke, aynı zamanda birliğin nüfusu en büyük üyesidir ve NATO'ya da üyedir.

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim   Online Rezervasyon

 
 Fuartur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Fuar Tur'a aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz.
Tüm fuar bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Fuar Tur sorumlu tutulamaz.

Web Tasarım