Yurtdışı Fuarları , Seyahat Danışmanınız....

Ana Sayfa  /  Favorilerime Ekle  /  Ana Sayfam Yap

 
  •                    Firmamız " RFL" nin
                            Türkiye Yetkili Seyahat Acentesidir....

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim  Biz Sizi Arayalım

Fuar Sektöründen Haberler
 AUTOMECHANIKA SHANGHAI 2018
Otomotiv sanayisinin önde gelen fuarlarından "AUTOMECHANIKA SHANGHAI 2018" fuar satışı başlamıştır...

 CeBIT Hannover Bilişim Fuarı 2019
Bilgisayar,bilişim ve iletişim alanında önde gelen adını duyurmuş fuarlardan birisidir.Fuar satışları başlamıştır...

 Hannover Messe Sanayi Fuarı 2019
Sanayi sektörünün önde gelen fuarlarından "Hannover Messe" Genel Sanayi fuarı satışlarımız başlamıştır...

 BAU Munich 2019
Uluslararası yapı-inşaat malzemeleri,makinaları ve teknolojileri sektörünün önde gelen fuarlarından olan "BAU Munich 2019" satışları başlamıştır...

 Middle East Electricity Dubai 2019
Orta Doğu'nun Önde Gelen Enerji Sanayi Fuarının satışları başlamıştır...

 Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İçin
Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İsteyen İşletmelerin Yapması Gerekenler

 Sayın Fuar Katılımcıları ve Ziyaretçileri
Sayfamızda bulamadığınız fuar paket turlarını size özel hazırlayabiliyoruz. 0212 278 44 11

 Fuarlar ve İş Seyahatleriniz İçin Firmanıza Özel Programlar
Yurt içinde ve yurt dışında konaklama, uçak, transfer, vize v.b. hizmetleri, siz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda hazırlıyoruz.
Bu hizmetlerimizden isterseniz paket program, isterseniz ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı olarak yararlanabilirsiniz.

 Vize
Vize konusunda acentemizden bilgi alabilirsiniz 0212 278 44 11 ( Mehmet ÇELEN - 0555 965 23 42 )

 Global Krizin Fuar Katılımlarına Etkisi
Dünya ülkelerini kasıp kavuran finansal krizin....

 Seyahat Hastalıkları Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz
Sağlığınız için seyahate çıkmadan önce yapmanız gereken önemli şeyler

Tüm Haberler

Fuar Arama
Fuar Adı :  
Sektör :  
Ülke :
Şehir :
Tarihi :  
   
Faydalı Linkler
Ülke Rehberi
 İş Adamının Seyahat Rehberi
  Uçuş Bilgileri
İç Hat     Geliş   Gidiş
Dış Hat     Geliş  Gidiş

Veriler DHMİ Atatürk Havalimanı
sisteminden anlık olarak alınmaktadır.

Fuar Bülten
Fuar Sektörünüz ile ilgili her türlü yenilikten haberdar olmak için mail listemize eklenin.
E-mail 

Sektör:

Firmamız Türkiye "TEK" Yetkili
Seyahat Acentesidir.

Devlet Destekli Fuarlar
 ∟ Milli Katılım Fuarları
 ∟ Bireysel Katılım Fuarları
 
 

 

  İTALYA ' Hakkında Bilgiler...

Geri Dön

  ■  La Spezia    ■  Lamezia Terme     ■ Alba    ■ Ancona    ■ Arezzo    ■ Bari    ■ Bastia Umbra    ■ Bergamo    ■ Biella    ■ Bologna    ■ Bolzano    ■ Brescia    ■ Busto Arsizio    ■ Cagliari    ■ Carrara    ■ Catania    ■ Cernobbio    ■ Cervia     ■ Cesena    ■ Como    ■ Cremona    ■ Erba    ■ Faenza    ■ Ferrara    ■ Florence    ■ Foligno    ■ Forli    ■ Genoa    ■ Gorizia    ■ Livorno     ■ Longarone     ■ Lucca    ■ Martignacco    ■ Merano    ■ Milan (Milano)    ■ Modena    ■ Montichiari    ■ Monza    ■ Monza     ■ Napoli    ■ Padua    ■ Parma    ■ Pesaro     ■ Pescara    ■ Piacenza    ■ Pordenone    ■ Ravenna    ■ Reggio Emilia    ■ Rimini    ■ Rome    ■ San Mauro Pascoli    ■ Santarcangelo di Romagna    ■ Siena    ■ Stresa    ■ Torino    ■ Trento    ■ Treviso     ■ Trieste    ■ Udine    ■ Varese    ■ Venedik (Venice)    ■ Verona    ■ Vicenza 
 

İTALYA ' Hakkında Bilgiler...

Başkent Roma

Coğrafi Konum

Güney Avrupa'da yer alan İtalya, Tunus'un kuzeyinde Akdeniz'in içine doğru uzanan bir yarımadadır. Batıdan Fransa, kuzeyden İsviçre ve Avusturya, doğudan Slovenya ile çevrilidir. Akdeniz'de yer alan Sicilya ve Sardinya adaları, İtalya’ya aittir.

Coğrafik Koordinatlar

42 50 K, 12 50

İklim

Özellikle güneyde yazları sıcak ve kurak, kışları ise güneyde ılık kuzeyde oldukça soğuk geçer. Ülkenin orta ve güney kesimleri Akdeniz ikliminin etkisi altında iken, kuzey bölümleri sert kıtasal iklimin etkisi altındadır.

Zaman Dilimi

GMT +1

Dil

İTALYANCA

Diğer Diller

 

Para Birimi

EURO

Telefon
(Şebeke ve GSM)

Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıdan): 0039, Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıya): 00 + ilgili ülke kodu

Mobil Telefon

GSM 900/1800

Acil Telefonlar

Ambulans 118, Polis 112, İtfaiye 115

İnternet

.it

Mesai Saatleri

Bankalar; 08:30 – 13:30 ve 15:00 – 16:00 (Pztsi- Per), 08.30 – 13:30 ve 14:45 – 15:45 (Cum) Mağazalar; 08:30 – 12:30 ve 15:30 – 19:30

Resmi Tatiller

Yeni Yıl (1 Ocak), Epiphany (6 Ocak), Paskalya (Mart/Nisan), Kurtuluş Günü (25 Nisan), İşçi Bayramı (1 Mayıs), Cumhuriyet Bayramı (2 Haziran), S. Pietro e Paolo (29 Haziran, sadece Roma)Assumption (15 Ağustos), Hristiyan Festivali (1 Kasım), Immacolata Concezione (8 Aralık), Sant Ambrogio (8 Aralık, Sadece Milano), Noel (25 Aralık), başlıca tatil sezonu (Temmuz- Ağustos)

Elektrik

230V 50HzHz

                                                                                               ---GENEL BİLGİLER---
Tarih, sanat, mimari, su ve tabiatı ile insanı büyüleyen nadir ülkelerden biridir. Mükemmel İtalyan mutfağını ve modanın en önemli merkezlerinden biri olan Milan'ı söylemeden geçmemek gerekiyor. Ayrıca, özgün mimarisi ve yaşam biçimiyle Roma, Venedik, Floransa, Siena, Milan ve Napoli gibi kentlerin yanı sıra Akdeniz'in berrak sularıyla bütünleşen kumdan parlak plajlar, Alp Dağları, Tuscany'de yer alan Gimignano gibi ortaçağa ait dağ köyleri ve Amalfi sahilinde yer alan Positano gibi bozulmadan kalmış balıkçı köyleri ülkeye bambaşka bir hava katar.
Roma'nın meydanları, fıskiyeleri ve Barok dönemine ait olağanüstü kiliseleri, insanı hayrette bırakan şaheserlerdir. Bu kentte bulunan ve Ortaçağ'da politik ve dini merkez olan Roman Forum, Colosseum ve 20 yüzyıllık Roma mimarisi Pantheon, bu eserlerden örneklerdir. Yüzü aşkın küçük adadan ve sayısız su kanalından oluşan Venedik kentindeki Büyük Kanal (Grand Canal)'da bir sandal gezintisi yapmadan, dünyanın opera başkentlerinden Milan'daki La Scala'ya ve Leonardo da Vinci'nin muhteşem eserlerinin sergilendiği Santa Maria delle Grazie'ye uğramadan ve Christopher Columbus'un doğduğu Genova'yı gezmeden ülkeden ayrılmamalısınız. Napoli yakınlarında yer alan Pompeii'nin volkanik dağlarının püskürtmüş olduğu lavlarla kaplı harabeleri unutmamak lazım.
Roma'da yer alan St. Peter's, Floransa'da bulunan II Duomo ve Venedik'te yer alan St. Mark's kiliselerinin sahip olduğu göz alıcı mimariyi mutlaka görmelisiniz.
Akdeniz'de bir ada olan Sardinya'nın Emerald Sahili (Costa Smeralda) boyunca uzanan plajlar; Avrupa'nın en güzel deniz, güneş ve kum armonisini sunar. Karla kaplı Dolomite Dağları, kış sporları tutkunları için mükemmel bir bölgedir.

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim   Online Rezervasyon

 
 Fuartur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Fuar Tur'a aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz.
Tüm fuar bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Fuar Tur sorumlu tutulamaz.

Web Tasarım