Yurtdışı Fuarları , Seyahat Danışmanınız....

Ana Sayfa  /  Favorilerime Ekle  /  Ana Sayfam Yap

 
  •                    Firmamız " RFL" nin
                            Türkiye Yetkili Seyahat Acentesidir....

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim  Biz Sizi Arayalım

Fuar Sektöründen Haberler
 AUTOMECHANIKA SHANGHAI 2018
Otomotiv sanayisinin önde gelen fuarlarından "AUTOMECHANIKA SHANGHAI 2018" fuar satışı başlamıştır...

 CeBIT Hannover Bilişim Fuarı 2019
Bilgisayar,bilişim ve iletişim alanında önde gelen adını duyurmuş fuarlardan birisidir.Fuar satışları başlamıştır...

 Hannover Messe Sanayi Fuarı 2019
Sanayi sektörünün önde gelen fuarlarından "Hannover Messe" Genel Sanayi fuarı satışlarımız başlamıştır...

 BAU Munich 2019
Uluslararası yapı-inşaat malzemeleri,makinaları ve teknolojileri sektörünün önde gelen fuarlarından olan "BAU Munich 2019" satışları başlamıştır...

 Middle East Electricity Dubai 2019
Orta Doğu'nun Önde Gelen Enerji Sanayi Fuarının satışları başlamıştır...

 Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İçin
Kosgeb Desteklerinden Faydalanmak İsteyen İşletmelerin Yapması Gerekenler

 Sayın Fuar Katılımcıları ve Ziyaretçileri
Sayfamızda bulamadığınız fuar paket turlarını size özel hazırlayabiliyoruz. 0212 278 44 11

 Fuarlar ve İş Seyahatleriniz İçin Firmanıza Özel Programlar
Yurt içinde ve yurt dışında konaklama, uçak, transfer, vize v.b. hizmetleri, siz müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda hazırlıyoruz.
Bu hizmetlerimizden isterseniz paket program, isterseniz ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı olarak yararlanabilirsiniz.

 Vize
Vize konusunda acentemizden bilgi alabilirsiniz 0212 278 44 11 ( Mehmet ÇELEN - 0555 965 23 42 )

 Global Krizin Fuar Katılımlarına Etkisi
Dünya ülkelerini kasıp kavuran finansal krizin....

 Seyahat Hastalıkları Hakkında Ne Kadar Bilgi Sahibisiniz
Sağlığınız için seyahate çıkmadan önce yapmanız gereken önemli şeyler

Tüm Haberler

Fuar Arama
Fuar Adı :  
Sektör :  
Ülke :
Şehir :
Tarihi :  
   
Faydalı Linkler
Ülke Rehberi
 İş Adamının Seyahat Rehberi
  Uçuş Bilgileri
İç Hat     Geliş   Gidiş
Dış Hat     Geliş  Gidiş

Veriler DHMİ Atatürk Havalimanı
sisteminden anlık olarak alınmaktadır.

Fuar Bülten
Fuar Sektörünüz ile ilgili her türlü yenilikten haberdar olmak için mail listemize eklenin.
E-mail 

Sektör:

Firmamız Türkiye "TEK" Yetkili
Seyahat Acentesidir.

Devlet Destekli Fuarlar
 ∟ Milli Katılım Fuarları
 ∟ Bireysel Katılım Fuarları
 
 

 

  AVUSTRALYA ' Hakkında Bilgiler...

Geri Dön

  ■ Adelaide    ■ Brisbane    ■ Canberra    ■ Geraldton, WA     ■ Glenorchy, Tasmania    ■ Gold Coast    ■ Kalgoorlie-Boulder     ■ Mackay    ■ Melbourne    ■ Muswellbrook    ■ Newcastle, Australia    ■ Perth    ■ Sydney    ■ York, WA  
 

Başkent Canberra
Coğrafi Konum

Alan büyüklüğü sıralamasında dünyanın en büyük 6. devleti konumundaki Avustralya, Güney Yarımküre’de yer alıyor. Bir ada ülkesi olan Avustralya’nın, hem Hint hem de Pasifik okyanuslarına kıyısı var. Güneydoğusunda Yeni Zelanda, kuzeyinde Endonezya, Doğu Timor, Batı Yeni Gine ve Papua Yeni Gine uzanıyor. Avustralya kıtası ise, Avustralya ana karası ile birlikte, güneydeki Tazmanya ve bir takım küçük adalardan oluşuyor. Avustralya hükümeti, Antarktika kıtasının bir kısmı üzerinde de hak sahibi.

Coğrafik Koordinatlar 27 00 G, 133 00 D 
İklim

Ülke kuzey-güney doğrultusunda geniş topraklara sahip olduğundan, farklı bölgeler farklı iklim özellikleri gösteriyor. Kuzey kıyılar tropik iklimin etkisinde. Güney kıyılarında ise iklim üç farklı faktöre göre değişim gösteriyor: Tropik alçak basınç alanları, alize rüzgârları ve batı rüzgârları. İlkenin iç kesimlerinde çöl alanları ve düzlüklerle kaplı. Bu bölgeler yılın yüzde 80’inde yağış almadığından oldukça kurak.

Zaman Dilimi GMT +11
Dil İNGİLİZCE
Diğer Diller Çince, İtalyanca, Çeşitli yerel diller
Para Birimi Avusturalya Doları
Telefon
(Şebeke ve GSM)
Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıdan): 61, Uluslararası ülke telefon kodu (dışarıya): 00 + ilgili ülke kodu
Mobil Telefon GSM 900/1800, 3G
Acil Telefonlar Ambulans, polis ve itfaiye için tek bir numara var 000
İnternet .au
Mesai Saatleri

Bankalar 09.00 – 16.00 (Pazartesi-Perşembe), 09.00–17.00 (Cuma); Mağazalar 09:00–17:00 (Pazartesi-Cumartesi), büyük kent merkezlerinde gece 21:00’e kadar açık.

Resmi Tatiller Yeni Yıl (1 Ocak), Avustralya Günü (26 Ocak), Kutsal Cuma (21 Mart), Paskalya (24 Mart), Anzak Günü (25 Nisan)Noel (25 Aralık), İyi Niyet Günü (26 Aralık)
Elektrik 220-240V/50HZ

                                                                                               ---GENEL BİLGİLER---
Başkenti Canberra olan Avustralya’nın en büyük kenti Sydney’dir. Bir ada ülke konumundaki Avustralya’nın sahil şeridinin uzunluğu 25 bin 760 kilometre. Avustralya, kuzeyinden güneyine 3 bin 700 kilometre, batısından doğusunaysa 4 bin kilometrelik bir alana yayılıyor. Avustralya’da insanlık tarihine ait izler 120 bin yıl öncesine kadar gidiyor. Kıtanın yerli halkı Aborjinlerinse 50-60 bin yıldır burada yaşadığı sanılıyor. Ülke, dünyanın uzak bir köşesinde izole gibi görünse de, tarih boyunca kültürler arasında alışverişin olduğu, Çinli ve Hintli tüccarların, balıkçıların bu ülke kıyılarına geldiği biliniyor. Marco Polo, 1292 yılında Çin’den döndükten sonra, Java adası güneyinde zengin bir kültürden ve topraklardan bahseder. Latincede “Güneydeki bilinmeyen toprak parçası” anlamına gelen Avustralya kıyılarına ilk ulaşan İspanyol denizciyse 1606 yılında Pedro Fernandes de Queiros olur. Bu adanın İspanya Krallığı’na ait olduğunu ilan eder. Ardından Hollanda, Fransa, İngiltere gibi ülkeler kıtanın farklı yerlerinde koloniler kurar. 19. yüzyıl ortalarından itibaren kıtada etkisi artan İngilizler, adaya İngiltere hapishanelerindeki suçluları yerleştirir. Bu tarihten sonra, Avustralya’nın yerli halkının sayısı giderek azalır ve günümüzde yok olma noktasına gelir. Yakın zamana kadar İngiltere ve Avustralya arasındaki organik yönetim bağı 1986 yılındaki Avustralya Akti ile sona ermiştir.
Yine de bugünkü modern Avustralya kültürü, İngiliz merkezlidir. Ülkede her beş kişiden biri yabancı kökenli olduğundan zengin bir kültür mozaiği bulunur. Ülkenin iki büyük merkezi Melbourne ve Sydney arasında yaklaşık 900 kilometre mesafe bulunuyor. Bunlardan Melbourne, ülkenin sanat merkezi konumunda. Ülke ekonomisinde turizm başta olma üzere finans, eğitim gibi hizmet sektörleri önemli yer tutuyor. Bunun yanında tarım ve tekstil de diğer önemli endüstriler.
Avustralya’nın simgesi iki hayvan kanguru ve kualayı ülkedeki pek çok doğal parkta görebilirsiniz. Ülkede tüm deniz ve sualtı aktivitelerini yapacağınız alanlar mevcut. Dağ tırmanışları için de uygun yerler var. 2007 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan, Sydney’in ve 20. yüzyılın simge yapısı Sydney Opera Binası; 1932 yılında inşa edilen ve Guinness rekorlar kitabına dünyanın en büyük ve en uzun köprüsü olarak giren Sydney’in ikici simgesi Harbour Bridge mutlaka görülmesi gereken iki yapı. Özellikle Sydney, Avustralya’da düzenlenen pek çok etkinliğin ev sahipliğini yapıyor. Ülkenin en büyük kültürel etkinliği Sydney Festivali, rock festivali Big Day Out, Sydney’den başlayıp Tazmanya adasında biten Hobart Yat Yarışı bu etkinliklerin başlıcaları. Melbourne ülkenin ikinci büyük kenti. Bir kültür ve alışveriş merkezi olan Melbourne, Viktoryan mimarisi ile Avustralya’daki en Avrupalı kent konumunda. Kent merkezi, kentin alışveriş merkezi Prahan, doğal güzellikleriyle Grampians Ulusal Parkı, Philip Adası Melbourne ve civarındaki ziyaret edilecek önemli alanlar.

 

Ana Sayfa   I   Fuar Tur Hakkında   I   Referanslarımız  I  Yurtdışı Fuarları  I   Fuar Mevzuatı  I   Vize İşlemleri  I   İletişim   Online Rezervasyon

 
 Fuartur.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Fuar Tur'a aittir. Basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz veya kopyalanamaz.
Tüm fuar bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Fuar Tur sorumlu tutulamaz.

Web Tasarım